Україна домовилася з Казахстаном про спільне виробництво 100 БТР на $150 млн

3 Травня 2012, 15:04

Церемонія підписання відбулася у четвер, 3 травня, в Астані.

Усього, за даними глави «Укроборонпрому», буде виготовлено 100 машин. 10 з них цього року, а 90 – наступного.

За словами Перегудова, запуск спільного виробництва БТР-4 з Казахстаном – новий етап у двосторонній співпраці.

«Нагадаю, що наприкінці 2011 року ми підписали договір про спільну діяльність у галузі ремонту важкої бронетехніки на потужностях «Сімей інжинірінг». Сьогодні ж ми перейшли на вищий рівень – виробництва новітньої української розробки – БТР-4», – цитує прес-служба слова Перегудова.

Він висловив переконання, що вихід України на новий – казахстанський ринок – дасть змогу їй розширити присутність у регіоні, зокрема, на ринку РФ.

Перегудов не виключає, що в найближчим часом може бути підписаний договір про постачання БТР-4 ще в одну країну. Він зазначив, що Україна впевнено посідає третє місце в світі з виробництва бронетехніки.

У свою чергу, президент «Казахстан Інжинірінг» Болат Смагулов повідомив, що Україна забезпечить постачання технологічних ліній і комплектуючих для спільного виробництва БТР-4, а також навчання персоналу.

«Ми зацікавлені в розвитку нових спільних проектів, зокрема, з виробництва великокаліберних снарядів, засобів навігації і в інших сферах ОПК. Україна пропонує зручні технологічні рішення і конкурентну цінову політику. Тому двостороння співпраця між нашими країнами має серйозні перспективи», – зазначив Смагулов.

Нагадаємо, 5 серпня минулого року державний концерн «Укрспецекспорт» підписав контракт на додаткову поставку української бронетехніки на суму $140 млн до Королівства Таїланд.

На початку 2011 року Україну звинувачували у зриві термінів відправлення БТР до Іраку.

Як відомо, в кінці 2009 року Україна та Ірак підписали контракт на поставку 420 машин БТР-4 на загальну суму 457,5 млн. дол

Основний виконавець контракту – Харківське конструкторське бюро ім. Морозова, співвиконавець – Державне підприємство «Завод ім. Малишева» (м. Харків).

Вартість всього великого контракту, яким передбачено, зокрема, постачання з Україною в Ірак літаків Ан-32 і ремонт авіатехніки, складає 2,4 млрд. дол.

Першу партію БТР-4 для Іраку була виготовлено на виробничій базі конструкторного бюро ім. Морозова і в кількості 26 одиниць відправлено замовникові з території заводу ім. Малишева 20 квітня 2011 року.

15 лютого цього року голова Держфінінспекції Петро Андрєєв заявив, причиною зриву контракту на поставку до Іраку української бронетехніки стали дії керівництва підприємства «Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. Морозова». За його словами, Україна через це втратила 2 млрд грн.

Керівництво «Укроборонпром» це заперечувало