У Раді зареєстрували ще один законопроект щодо лікування ув’язнених за кордоном

1 Листопада 2013, 15:45

Він має назву "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації законодавства про попереднє ув'язнення та забезпечення конституційних прав і свобод осіб, взятих під варту, осіб, засуджених до позбавлення волі, а також засуджених, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров'я за межами установ виконання покарань)".

Текст законопроекту та пояснювальна записка до нього наразі не доступні.

Як розповів автор проекту Володимир Купчак, "текст законопроекту один в один повторює той законопроект, який був внесений Арсенієм Яценюком в лютому місяці, який з незрозумілих причин був відкликаний".

"Він вносився в лютому, жваво обговорювався на фракції, ми всі як один його підтримали, а сьогодні його чомусь відкликали. Оскільки я йшов від «Батьківщини», я і зараз підтримую ці позиції", – сказав він.

"Хочу продемонструвати не на словах, а на дії, що ми боремося за звільнення Тимошенко, і щоб пришвидшити процес євроінтеграції. Я спілкуюся із членами «Батьківщини»: і "бютівцями" і "фронтовиками", їм також незрозуміло, чому був відкликаний цей проект", – зазначив він.

Купчак додав, що подав проект на прохання членів фракції «Батьківщина», однак відмовився називати їхні прізвища.

Водночас, відповідаючи на питання про те, чи враховуватиметься у його законопроекті  термін ув’язнення у той термін, який людина перебуватиме за кордоном на лікуванні, він відповів:

"Ні, не враховується. Ми це не обговорювали. Можна поправку внести. Нічого страшного в цьому немає".

На уточнююче питання, чому він не змінив цей пункт одразу, він відповів: "Це не так принципово. Головне – дати можливість людині виїхати".

Депутат Володимир Купчак був обраний до парламенту за квотою "Фронт змін", залишив фракцію "Батьківщина" у червні 2013 року.

Володимир Купчак входить до першої трійки позафракційних депутатів за голосуваннями з провладними фракціями.

Як відомо, Верховна Рада вже включила до порядку денного наступного пленарного тижня (5-8 листопада) три законопроекти, які стосуються можливості лікування ув’язнених за кордоном.

Серед них – законопроект про можливість лікування ув'язнених за кордоном, поданий до Верховної Ради позафракційним депутатом Сергієм Міщенком. У ПР цей документ розглядали як базовий, опозиція – його відкидала та назвала "варіантом Банкової"

Натомість Тимошенко закликала парламентську опозицію негайно і без внесення поправок проголосувати за законопроект про лікування ув'язнених позафракційного народного депутата Анжеліки Лабунської (законопроект № 3461 "Про внесення змін до статті 84 Кримінального кодексу України про можливість лікування за кордоном осіб, засуджених до позбавлення волі").

Нагадаємо, місія спостерігачів Європейського парламенту заявила, що «законопроект Лабунської – краща основа, на якій потрібно створювати і шукати консенсус між проурядовими та опозиційними партіями».