НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Опозиція вважає законопроект Міщенка "варіантом Банкової"

ВО «Батьківщина» не підтримуватиме законопроект позафракційного депутата Сергія Міщенка про дозвіл лікування ув’язнених за кордоном. Про це повідомив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, передає кореспондент Тиждень.ua.

«Ми готові на компроміс, що поважає Юлію Тимошенко. Останній варіант (законопроект Міщенка – ред..) є неприйнятним.  Факт відбування покарання за межами України не зараховується у загальний термін», - заявив Яценюк.

Він додав, що цей проект закону  є радше «варіантом Банкової».

Яценюк вказав, що «якщо під документом стоятимуть підписи місії Кокса-Кваснєвського, Януковича, опозиції», то такий законопроект «Батьківщина» згодна підтримати.

Водночас народний депутат Сергій Соболєв нагадав про інші шляхи вирішення питання Тимошенко, які пропонувала опозиція. ««Законопроект Міщенка, будемо чесно говорити, не стосується Тимошенко. Він стосується ув’язнених в Україні загалом. Ми пропонували варіанти вирішення питання Тимошенко: амністія, декриміналізація, зменшення терміну покарання. Але їх чомусь не виносять на голосування», - сказав Соболєв.

 Він наголосив, що опозиціонери не підтримуватимуть законопроект Міщенка, якщо  останній  буде винесений на голосування.

Нагадаємо, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що законопроект про можливість лікування ув'язнених за кордоном, поданий до Верховної Ради позафракційним депутатом Сергієм Міщенком, може бути прийнятий як базовий

 Раніше президент Віктор Янукович заявив, що виступає за надання Тимошенко "канікул" в тюремному ув'язненні, для чого Верховна Рада повинна прийняти спеціальний закон. Це  повністю суперечить компромісу, досягнутому раніше між Януковичем і місією Європарламенту.