НОВИНИ

Законопроектами про лікування Тимошенко за кордоном Рада займеться вже на початку листопада

Верховна Рада включила до порядку денного наступного пленарного тижня (5-8 листопада) три законопроекти, які стосуються можливості лікування ув’язнених за кордоном. "За" проголосували 367 народних депутатів. Рішення підтримали усі фракції, крім КПУ.

Зокрема, парламент планує розглянути наступні законопроекти:

  • №3479 «Про заборону вибіркового правосуддя та зняття перешкод до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами» (автори – лідери опозиційних фракцій Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок);
  •  №3461 – «Про внесення змін в статтю 84 Кримінального кодексу України щодо можливості лікування за кордоном осіб, засуджених до позбавлення волі» (автор – позафракційний народний депутат Анжеліка Лабунська);
  • №2453а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лікування засуджених за кордоном» (позафракційного народного депутата Сергія Міщенка).

Цим же рішенням Рада доручила профільному комітету опрацювати ці три законопроекти.

Нагадаємо, захисник екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Сергій Власенко закликав позафракційного депутата Сергій Міщенка відкликати свій законопроект щодо лікування засуджених за кордоном.

У «Батьківщині» раніше заявляли, що не підтримуватимуть законопроект Міщенка, вважаючи його «варіантом Банкової».

Сьогодні лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк оголосив, що лідери трьох опозиційних фракцій  внесла до парламенту законопроект про заборону вибіркового правосуддя та зняття перешкод до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Зокрема, законопроектом передбачається застосувати повну індивідуальну амністію до Юлії Тимошенко, звільнивши її від відбування вироку.