НОВИНИ

Місія Кокса-Кваснєвського радить депутатам знайти консенсус на основі "тюремно-лікувального" законопроекту Лабунської

Спостерігачі від Європарламенту - екс-президент Польщі Александер Кваснєвський та колишній президент Європарламенту Пет Кокс, закликають і проурядові, і опозиційні партії у Верховній Раді докласти всіх зусиль для досягнення консенсусу щодо подальших законодавчих кроків, необхідних для підписання угоди про асоціацію України та ЄС. Про це йдеться у заяві спостерігачів за підсумками останнього візиту, яку оприлюднило Представництво Європейського Союзу в Україні.

«Зважаючи на історичну можливість підписати Угоду про асоціацію між ЄС та Україною у Вільнюсі і відзначаючи, що для вирішення питань, які лишилися, у розпорядженні є дуже мало часу, ми закликаємо і проурядові, і опозиційні партії у Верховній Раді докласти всіх зусиль для досягнення консенсусу щодо подальших законодавчих кроків і зробити це якомога швидше», - йдеться у заяві Кокса та Кваснєвського.

Значиться, що спостережна місія вивчила всі законопроекти щодо лікування засуджених осіб за кордоном, і дійшла висновку, що «законопроект Анджеліки Лабунської являє собою найкращу основу, на якій слід створювати та шукати необхідний консенсус між проурядовими та опозиційними партіями».

«Ми звертаємося із щирим проханням докласти всіх зусиль, щоб завершити роботу з цього термінового питання якомога скоріше», - наголосили спостерігачі ЄП.

Також вказується, що під час візиту спостерігачі провели зустрічі з президентом, прем'єр-міністром, міністром юстиції, Юлією Тимошенко та лідерами опозиції, а також з головою Верховної Ради.

Як відомо, 22 жовтня позафракційний народний депутат Анжеліка Лабунська внесла до Верховної Ради законопроект № 3461   "Про внесення змін до статті 84 Кримінального кодексу України про можливість лікування за кордоном осіб, засуджених до позбавлення волі".

Документ передбачає, що рішення про лікування засудженого за кордоном "приймає суд, за умови, що така особа впродовж не менше ніж 365 днів безперервно проходила стаціонарне лікування в установі (-ах) охорони здоров'я України за межами пенітенціарних закладів, і таке лікування не привело до повного одужання такої особи".

Також, згідно з законопроектом, приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою

Верховна Рада включила до порядку денного наступного пленарного тижня (5-8 листопада) три законопроекти, які стосуються можливості лікування ув’язнених за кордоном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.