НОВИНИ

Тимошенко закликає опозицію невідкладно прийняти проект Лабунської без поправок і дискусій

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко закликає парламентську опозицію негайно і без внесення поправок проголосувати за законопроект про лікування ув'язнених, рекомендований спостережною місією Європейського парламенту. Відповідну заяву Тимошенко оприлюднив її захисник Андрій Кожем'якін біля ЦКЛ № 5 у Харкові.

"Прошу депутатів парламентської опозиції без будь-яких поліпшень і поправок, без жодних дискусій і суперечок, невідкладно реалізувати пропозиції Кокса-Кваснєвського і негайно загалом проголосувати у Верховній Раді за законопроект Лабунської, одночасно відклавши той законопроект опозиції, що передбачає мою політичну реабілітацію, звільнення і повернення громадянських прав", - йдеться в заяві екс-прем'єра.

Водночас Тимошенко зазначила, що відповідний законопроект, запропонований опозицією, передбачає найбільш повне виконання вимог і критеріїв Євросоюзу. "Але зараз нам всім необхідно діяти заради європейського майбутнього найшвидшим і найреалістичнішим шляхом, незважаючи на особисті інтереси і амбіції", - заявила політик.

Нагадаємо, місія спостерігачів Європейського парламенту заявила, що «законопроект Лабунської – краща основа, на якій потрібно створювати і шукати консенсус між проурядовими та опозиційними партіями».

Законопроект Лабунської дозволяє виїзд на лікування за кордон тих засуджених, які перебували в стаціонарі як мінімум 365 днів, проте лікування не привело до їх одужання. Дозвіл на виїзд в кожному конкретному випадку дає суду на підставі подання пенітенціарної служби.

Опозиційні фракції "Батьківщина", "Свобода" та УДАР вже заявили, що підтримають законопроект Лабунської, та вимагають поставити його на голосування  в перший день пленарного тижня - 5 листопада.

У "Батьківщині" також заявили, що опозиція наразі не наполягатиме на розгляді законопроекту, який подали лідери трьох опозиційних фракцій, що передбачав індивідуальну амністію для Тимошенко. 

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко раніше заявив, що  внесення поправок до законопроекту Лабунської може призвести до зриву підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.