У Попова вирішили призначити цензора газеті «Хрещатик»

23 Травня 2011, 14:33

«Колектив редакції газети «Хрещатик» заявляє, що з 19 травня 2011 року начальник управління преси та інформації Оксана Збітнєва озвучила нові правила взаємостосунків між управлінням і редакцією. Відтепер усні рекомендації Збітнєвої обов'язкові для виконання комунальною пресою. За виконанням цих команд буде стежити спеціальна людина, до функцій якої входитиме інформування Збітнєвої про невиконання вказівок начальника управління», – йдеться у повідомленні.

Редакція газети не вважає за можливе перебувати з управлінням у таких відносинах і заявляє про спробу встановити системну цензуру над газетою Київради «Хрещатик». «Наразі редакція обговорює форму акту непокори. Про що буде оголошено після ухвалення такого рішення», – зазначає редакція газети.

Як повідомлялось, у березні рух «Стоп цензурі!», звернувся до президента Віктора Януковича з вимогою гарантувати дотримання законодавства щодо діяльності ЗМІ.

У звернені зазначалось, що «в Україні не створено системи незалежного регулювання галузі, немає вільного ринку ЗМІ, журналісти залишаються не захищеними від фізичних переслідувань та тиску, а простір плюралізму тотально скоротився».

Зокрема, на незалежні видання тиснуть економічними чи непрямими, наприклад судовими, засобами. Їх позбавляють ліцензій, не дають можливості розповсюджувати чи продавати видання.

На окремих журналістів чинять тиск у різний спосіб: їх або не пускають на засідання та заходи органів влади, або звільняють чи переводять працювати з новин на документальні проекти.

У зв’язку з цим, Національна спілка журналістів України склала щорічний список представників влади та бізнесу, які порушують права журналістів і чинять тиск на ЗМІ.

Цей список став відомий і за межами України.

Водночас, у своїй пропозиції керівництву Всесвітньої асоціації видавців газет та новин провести Всесвітній газетний конгрес і Всесвітній форум редакторів у 2012 році в Києві,  Янукович наголошував, що «Україна впевнено рухається вперед на шляху створення демократичного суспільства та розбудови незалежних засобів масової інформації».