НОВИНИ

На Хмельниччині журналісти скаржаться на утиски місцевої влади

Журналісти районної газети «Летичівська газета» (Хмельницька область) звернулися до Національної спілки журналістів України з проханням захистити їх від посягань влади і відновити справедливість. Відповідне звернення вони направили голові НСЖУ Ігорю Лубченку.

Як ідеться у зверненні, голова Летичівської райдержадміністрації Марія Літвін, активно продовжує «полювання на відьом», якими вона вважає журналістів газети, навіть після звільнення 11 березня сесією районної ради редактора В.Борисова.

У зверненні наголошується, що спільним листом засновники газети Літвін та голова райради Віталій Тимчак поставили вимогу до редакції «провести реструктуризацію газети та оптимізувати чисельність персоналу». Водночас, засновники збільшують штат «районки». Зокрема, без погодження з колективом і профорганізацією, наказом т.в.о. редактора Ганни Віннічук, на посаду заступника редактора призначено нещодавно звільненого завідувача відділу внутрішньої політики РДА Руслана Нікітюка, а також нового водія.

«І це при тому, що цьогоріч редакції загрожує фінансова нестабільність», - стверджують журналісти.

Автори звернення вважають, що Літвін, за допомогою голови райради В.Тимчака, хоче поквитатись із журналістами, які відстоювали честь свого колективу та, зокрема, колишнього редактора.

За даними журналістів, Нікітюк уже передав усю інформацію з редакційних комп`ютерів для вивчення у райдержадміністрацію.

Журналісти газети сподіваються, що НСЖУ підтримає їх та захистить їхні права.

Голова Хмельницької облдержадміністрації Василь Ядуха вважає, що, на його думку, з боку Літвін існували певні нетактовні дії стосовно районної газети та колишнього редактора.

«Я її викликав у свій кабінет і казав, що газета передусім комунальна, власність райради. Колектив, який там працює, самостійно планує роботу. І, якщо ви засновники, то можете звернутися з проханням до редакції «районки», а не вказувати, на якій сторінці клеїти фотографію. Так поступають ті, хто не розуміє ситуацію. Я її (Літвін – Ред.) попередив: тільки спробуйте ще раз з’ясовувати відносини з газетою”, - наголосив губернатор.

На його думку, золота середина співпраці влади і ЗМІ полягає у виконанні сторонами прямих обов’язків.

«Влада повинна бути максимально відкритою для журналістів, не боятися оприлюднювати проблеми. Обов’язки журналістів - бути об’єктивними та коректними і поширювати правдиву інформацію. І не більше», - пояснив Ядуха.

Раніше, колектив «районки» повідомив ТСК Верховної Ради України з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів про втручання у редакційну політику представників місцевої влади та незаконне звільнення редактора.

ТСК, розглянувши звернення, направила до Генпрокуратури та глави Адміністрації президента запити з проханням розібратися у ситуації, що склалася з «Летичівською газетою», а також провести перевірку фактів порушень законодавства, звернути увагу керівництва місцевих адміністрацій на неприпустимість втручання в законну діяльність ЗМІ.

Як повідомлялось, нещодавно редакція газети Kyiv Post заявила про початок страйку на знак протесту проти цензури з боку видавця, який намагався заборонити публікацію інтерв'ю з міністром сільського господарства Миколою Присяжнюком. Пізніше видавець пояснив причину конфлікту, різним баченням редакційної політики ним і головним редактором газети.

20 квітня конфлікт вдалося владнати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.