У Попова пояснюють, що русифікуватимуть столичні школи за бажанням батьків учнів

1 Квітня 2011, 20:03

«Київ є багатонаціональною та полікультурною європейською столицею, в якій проживає 135 національностей. Головне управління освіти і науки наголошує, насамперед, на можливості розширення мережі шкіл, де вивчають іноземні мови та мови національних меншин, у тому числі російську. Виключно у випадку, якщо виникне потреба у задоволенні запитів на таку освіту. Зрозуміло, що про русифікацію шкіл у столиці мова не йде, а чутки щодо цього є провокацією», – сказала Горюнова.

Вона підкреслила, що право громадян використання здобутків культур та мов (у тому числі під час здобуття освіти) гарантовані Конституцією України та законами України.

За інформацією Головного управління освіти і науки КМДА, у 2010-2011 навчальному році в середніх загальноосвітніх навчальних закладах Києва викладали 28 мов, з них 9 – мови національних меншин (іврит, польська, вірменська, болгарська, арабська, німецька, новогрецька, російська). Росіяни є найчисельнішою національною меншиною, саме тому у Києві працює 7 російськомовних, 11 – двомовних шкіл (з українською та російською мовами викладання), у яких 6 тис. 400 учнів мають можливість здобувати повну середню освіту з усіх предметів рідною (російською) мовою. Окрім того, 52 тис. 687 учнів вивчають російську мову як навчальний предмет.

«Загалом, цього навчального року російську мову вивчають 26% від загальної кількості учнів міста. Факультативно російську мову вивчають близько 6 тис. учнів. Діти та їхні батьки мають вибір, яку іноземну мову вивчати. Ми можемо розглядати питання додаткового вивчення російської мови у тій чи іншій школі або створення російськомовних класів, якщо це буде ініціюватися батьками. Якщо російськомовні школи чи класи будуть створюватися, це робитиметься не за рахунок кількості україномовних шкіл та класів», – підкреслила Горюнова.

Основну частину населення Києва становлять українці – 72,5%, 21% – росіяни, 4% – євреї, 1% – білоруси, представники інші національності – 1,5%. Серед них поляки, вірмени, татари, молдавани, азербайджанці, грузини, узбеки, болгари, греки та ін.

Всього у 2010-2011 навчальному році в Києві працює 519 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких 222023 учні систематично вивчають українську мову.