У Нафтогазі прокоментували заяви Путіна про транзит газу через Україну

17 Липня 2018, 08:35

У Нафтогазі відреагували на заяви президента Росії Володимира Путіна про готовність зберегти транзит газу через Україну в разі "врегулювання спору у Стокгольмському арбітражі". Про це повідомив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко у Facebook у понеділок, 16 липня. 

 

"Два спори (щодо контракту на поставку газу та контракту на транзит газу) між Газпромом та Нафтогазом вже були врегульовані в Стокгольському арбітражі.Проблеми "лише" у тому, що Газпром не виконує рішення арбітражу – не постачає газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не сплачує нам 2,6 млрд дол компенсації, яку визначив арбітраж", – написав Вітренко.

 

Він також додає, що "Нафтогаз" готовий врегулювати і новий спір щодо перегляду транзитного тарифу, з яким нещодавно звернулися до Стокгольмського арбітражу. Вітренко нагадує, що компанія вимагає від "Газпрому" перегляду транзитної ставки і бік збільшення і подала позов на майже 12 млрд дол. США.

 

"Якщо цей спір ми будемо "врегульовувати" в арбітражі, то практично нереально закінчити до кінця 2019 року. У кращому випадку – до кінця 2020 року", – зазначив головний комерційний директор.

 

Нагадаємо, 16 липня президент Росії Владімір Путін запевнив американського президента Дональда Трампа, що Росія збереже транзит російського газу через Україну після будівництва газопроводу "Північний потік-2", якщо врегулюється суперечка між українським "Нафтогазом" і російським "Газпромом" у рамках Стокгольмського арбітражу. Дана заява прозвучала на спільній прес-конференції у Гельсінкі.

 

16 липня речник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" не повинно загрожувати статусу України, як транзитної держави. 

 

Як повідомлялося, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

 

 

читати ще

показати ще