У МЗС озвучили наслідки негативного результату голосування на референдумі в Нідерландах

6 Квітня 2016, 23:37

Якщо результати референдуму щодо Угоди про асоціацію з Україною в Нідерландах будуть негативними, це буде прецедент для всього Європейського Союзу. Про це заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

"Якщо уряд Нідерландів, я хочу на цьому наголосити, що результат, який ми почуємо сьогодні – це результат волевиявлення, але остаточний результат про долю ратифікації має ухвалити уряд Нідерландів – якщо прогримить грім і щось трапиться й уряд Нідерландів скаже, що ми відмовляємося завершувати процес ратифікації, тоді створюється в Європейському Союзі прецедент, рішення для якого поки що ні в кого немає", – зазначив він.

За його словами, в разі негативного результату голосування на референдумі в Нідерландах може відбутися руйнація солідарності Євросоюзу, чого найбільше хоче Російська Федерація.

Читайте також: З’явилися результати першого екзит-полу на референдумі в Нідерландах

"Коли запитуєте, які практичні наслідки для Європи, два практичні наслідків для Європи: перший – руйнується договірна здатність Європейського Союзу. Хто буде вступати в переговори з ЄС, знаючи, що можна про все домовитися? У нас переговори про асоціацію тривали більше, ніж ратифікація – 7 чи 8 років. Ти 7 чи 8 років ведеш переговори, потім всі ратифікують, а потім встають Нідерланди і кажуть, ви знаєте, у нас тут референдум, вибачте, треба повертатись до переговорів", – пояснив Кулеба.

"Другий практичний наслідок – перемога євроскептиків. Що в нас станеться? Це буде потужний імпульс не лише для британців у плані брексіту, скрізь піднімуться євроскептики в Європейському Союзі, прийдуть до своїх парламентів, урядів і скажуть, а ми теж так хочемо. Ми теж хочемо такий закон. І що отримає ЄС? Руйнування солідарності Євросоюзу. А хто цього хоче? Правильно, цього найбільше хоче Росія, яка вже два роки працює над одним – зруйнувати єдність ЄС", – додав дипломат.

Як відомо, 6 квітня у Нідерландах проходив референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Остаточних результатів референдуму варто чекати до 12 квітня. Цей референдум не має обов’язкового характеру, і його результати не можуть змусити уряд відкликати угоду. 

За даними перших екзит-полів, ратифікацію угоди з Україною підтримали 36% виборців. Проти угоди про асоціацію проголосувало 64% виборців. Щодо інформації про явку виборців, то спочатку йшлося про 29%, однак згодом компанія, що проводила екзит-пол, уточнила дані, заявивши, що явка сягнула 32%.