НОВИНИ

У Нідерландах стартував референдум щодо асоціації України з ЄС

Остаточні результати голосування оголосять до 12 квітня.

У середу, 6 квітня, у Нідерландах проходить референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Виборчі дільниці відкрилися о 7:30 за місцевим часом.

Очікується, що по всій країні відкриється близько 8 тис. дільниць, на яких зможуть проголосувати громадяни Нідерландів, які досягли повноліття. Деякі дільниці у найбільш людних місцях відкрилися вже о 6:30 за місцевим часом. Голосування триватиме до 21:00.

Відзначимо, щоб референдум, який носить консультативний характер, був визнаний таким, що відбувся, явка повинна скласти не менше 30% від кількості нідерландських виборців. 

Читайте також: У МЗС розповіли, який результат референдуму у Нідерландах вважатимуть позитивним

Остаточні результати голосування будуть оголошені до 12 квітня.

Як повідомлялося, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня 2015 року.

Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС на 6 квітня 2016 року. Остаточних результатів референдуму варто чекати до 12 квітня. Цей референдум не має обов’язкового характеру, і його результати не можуть змусити уряд відкликати угоду. Тим часом, понад чверть нідерландців взагалі не знають про референдум щодо України. Зокрема, за даними українського МЗС, соціологічні опитування показують, що кількість опонентів угоди про асоціацію України з Європейським союзом у Нідерландах переважає кількість прихильників від 3 до 17%. Також, за словами посла з особливих доручень МЗС, Україна не проводила в Нідерландах офіційної урядової агітації напередодні референдуму через специфіку сприйняття подібної інформації громадянами цієї країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.