У Москві зрозуміли, що Колесніченко забюрократизував «соотєчествєнніков» в Україні до кризи

23 Квітня 2013, 08:19

За його словами про це йдеться у в доповіді іституту про ситуацію з російським рухом України.

«Парламентські вибори 2012 року підтвердили наявність гострої кризи в російському русі в Україні. Навіть незважаючи на те, що цього разу на виборах була представлена єдина політична партія, яка своєю назвою та програмою позиціонувала себе саме як російська (партія «Руський блок»), вона набрала лише 63532 голоси, що становить 0,31% голосів виборців», – розповів Фролов.

За його словами, в доповіді зазначається, що система Всеукраїнської координаційної ради організацій російських «соотєчествєнников» виявилася забюрократизованою.

Крім того всі спроби залучити в нині існуючі структури російських організацій в Україні відомих лідерів, бізнесменів, впізнаваних широкою публікою громадських діячів, закінчилися невдачею.

Також Фролов підкреслив, що подолання кризи в російському русі України має сприяти консолідації росіян й виникненню реальної суспільно-політичної сили, здатної відстоювати права і свободи, а також добиватися реалізації життєво важливих для російського населення України цілей.

«Спроби механічного складання або перейменування формально існуючих структур не призведуть до помітних результатів, скільки б коштів їм на це не виділяти», – сказано в доповіді.

За словами Фролова, автори доповіді вважають, що серйозний прорив може відбутися лише із залученням до широкого руху харизматичних, впізнаваних публікою громадських і політичних діячів України, лідерів громадської думки.

«Такий рух можна й потрібно будувати не стільки на яскраво вираженому «російському полі», а об'єднувати навколо ідей слов'янської або євразійської єдності на пострадянському просторі», – зазначив Фролов.

Як відомо, в Україні Всеукраїнську Координаційну Раду організацій російських «соотєчєствєнніков» (ВКРОРС) очолює депутата від ПР Вадим Колесніченко.

Нагадаємо, за 20 років Росія втратила за кордоном 80 млн російськомовних «соотєчєствєнніков» і мають намір застосовувати «м’яку силу» для захисту мови «соотєчєствєнніков».