НОВИНИ

Держдума РФ пропонує надавати "соотєчествєннікам" громадянство без перевірки знання російської мови

Депутати Держдуми 22 січня підтримали в першому читанні відразу два законопроекти щодо спрощення надання громадянства РФ «соотєчєствєннікам», що мешкають за кордоном, та членам їх сімей, які приїжджають в Росію в рамках державної програми зі сприяння добровільному переселенню.

 

Згідно з одним із законів, отримати паспорт громадянина РФ за спрощеною процедурою зможуть усі громадяни колишнього СРСР і їх нащадки. При цьому їм не потрібно дотримуватися деякі, обов'язкові до цих пір, правила і процедури, такі як наявність п'ятирічного стажу безперервного проживання на території РФ, отримання виду на проживання, підтвердження наявності законного джерела коштів для існування, а також підтвердження володіння російською мовою.

Прийняття законопроекту про отримання громадянства РФ «соотєчєствєннікамі» має сприяти відродженню «русского міра», переконаний голова Комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків зі «соотєчєствєннікамі» Лєонід Слуцкій. Він не виключає, що «до 2015 року в Росію в рамках програми переселення можуть переїхати ще близько 100 тисяч осіб».

За словами Слуцького, уряд РФ вже визначив правила присвоєння російським регіонам пріоритетного статусу при переселенні в Росію «соотєчєствєнніков», які живуть за кордоном.

"До таких регіонів, - уточнив глава комітету, - віднесені прикордонні райони країни, які мають стратегічне значення та ті, в яких спостерігається скорочення чисельності населення. Переселенці будуть забезпечені соціальними гарантіями і виплатами в повному обсязі, включаючи грошову допомогу з безробіття", - пояснив Слуцкій.

Як повідомлялось у жовтні 2012 року президент РФ Владімір Путін подякував «соотєчєствєннікам» за збереження «русского міра» за кордоном, особливо в країнах СНД.

Нагадаємо, у вересні прем’єр-міністрУкраїни Микола Азаров пообіцяв спеціальному представнику Президента РФ у зв’язках з країнами СНД Константіну Косачєву, що усіляко сприятиме «соотєчєствєннікам» в Україні.

Загалом, до категорії «соотєчєствєнніков» російське зовнішньополітичне відомство відносить 30 млн. осіб у світі, які пов`язані історичним корінням з Росією. На їхню підтримку та пропаганду ідей «Русского міра» у 2012-2014 роках уряд РФ планує витратити майже $46 млн.

У Росії діє програма переселення «соотєчєствєнніків» на історичну батьківщину. Але через загальне небажання «соотєчєствєнніков» повертатися на історичну батьківщину программа зазнала провалу.

Міністерство закордонних справ РФ вважає, що в Україні проживає 8 млн соотєчествєнніков.

Читайте також: Куди хочуть завести Україну «соотєчєствєнніки»?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.