У Мін’юсті порахували, скільки років потрібно для перевірки усіх суддів

13 Жовтня 2015, 07:10

Для того, щоб здійснити індивідуальну перевірку 9 тисяч суддів при застосуванні лояльного підходу у судовій реформі потрібно щонайменше 25 років. Про це заявила перша заступниця міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

"У різних проектах законів є різні підходи, але, наприклад, якщо ми візьмемо лояльний підхід, тобто всіх перевірити індивідуально через комісію. Навіть якщо витратити на кожного суддю в цій країні лише один день, щоб перевірити усю його роботу, у яких справах він виносив рішення, які потім скасували, то потрібно 25 років. 9 тис суддів – порахуйте", – сказала вона.

Читайте також: Феміда різних сортів

На переконання Севостьянової, такий підхід не підходить для України "тому, що ми не можемо чекати 25 років проходження судової реформи", – підкреслила вона.

За словами заступниці глави Мін’юсту, потрібно застосовувати комплексний підхід при реалізації судової реформи з внесенням змін до Конституції, реформуванні Вищої ради юстиції.

Севостьянова також повідомила, що нещодавно міністр юстиції, як член Вищої ради юстиції, направив подання про звільнення 59 суддів, які саботували процес люстрації.

Читайте також: Петиція екс-судді про радикальне оновлення корпусу суддів отримала необхідну підтримку

"Вони навіть не написали заяви про проходження даного процесу. Але ми розуміємо, що міністр юстиції лише один член Вищої ради юстиції і тут потрібна колегіальна позиція", – сказала вона.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко є противником радикальних змін у суддівській владі.