НОВИНИ

Петиція екс-судді про радикальне оновлення корпусу суддів отримала необхідну підтримку

Тепер на петицію зобов’язаний відреагувати президент.

Електронна петиція із закликом оновити корпус суддів за прикладом патрульної поліції набрала понад 25 тис. голосів підтримки. Інформація розміщена у відповідному розділі вебсайту президента.

Петиція під назвою «Повністю оновити суддівський корпус за прикладом патрульної поліції, відкривши прозорий конкурс на кожну посаду судді» станом на 10:35 7 жовтня набрала 25,032 тис. голосів. Петиція подана 9 вересня, ініціатором є Михайло Жернаков.

Слід зазначити, що Жернаков сам є екс-суддею Вінницького окружного адміністративного суду. У лютому він написав звернення до президента Петра Порошенка з проханням звільнити його через незгоду із запропонованою в АП моделлю реформування судів, яка на його думку, «консервує існуюючу систему». Нині Жернаков є членом неурядової організації «Реанімаційний пакет реформ».

У петтиції Жернаков запропонував створення незалежної комісії для відбору суддів.

«Оцінювати відповідність кандидатів (як чинних суддів, так і інших кандидатів на посаду судді) за критеріями доброчесності, бездоганної репутації і здатності здійснювати правосуддя на захист прав людини має незалежна тимчасова комісія, створена з правників з бездоганною репутацією, до яких є повна довіра у суспільстві. Ці зміни потрібно провести одночасно зі спрощенням судової системи і судочинства, повного усунення політичних впливів на суд», – йдеться у тексті.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко є противником радикальних змін у суддівській владі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.