У ГПУ відреагували на порушення кримінальної справи Слідчим комітетом Росії

12 Березня 2014, 21:48

"ГПУ володіє усіма, передбаченими чинним законодавством приводами та підставами для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення у період з 28 лютого до 4 березня 2014 року на території АР Крим диверсій та підбурювань військовослужбовців Збройних Сил України до вчинення державної зради з боку військових підрозділів РФ на чолі із командувачем Чорноморським Флотом РФ віце-адміралом Олександром Вітком", – йдеться у заяві. 

"Акцентуємо, що досудове розслідування вищевказаних кримінальних правопорушень є виключною компетенцією правоохоронних органів України. Оскільки кримінальне провадження здійснюється на території України у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України відповідно до вимог ст.ст. 4, 6 цього Кодексу", – наголосили в ГПУ, зазначивши, що за результатами слідства будуть прийняті відповідні процесуальні рішення.

"Наголошуємо, що у разі офіційного підтвердження інформації про порушення кримінальної справи Слідчим комітетом Російської Федерації щодо посадових осіб Генеральної прокуратури України, це буде розцінено як втручання у внутрішні справи України", – підсумували в ГПУ.

Як повідомлялося, слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу стосовно посадових осіб Генпрокуратури України через відкриття кримінального провадження щодо командувача Чорноморським флотом Росії віце-адмірала Алєксандра Вітко після того, як той висунув ультиматум українським військовим в Криму до 5 години ранку вівторка, 4 березня.

"Я підтверджую цей ультиматум. Я розмовляв з офіцерами українського флоту. У них на борту був віце-адмірал Олександр Вітко, він висунув цей ультиматум. З сьогоднішнього дня два наші кораблі заблоковані в бухті Севастополя кораблямиЧорноморського флоту Росії. Це – корабель управління «Славутич» і корвет «Тернопіль». Їх блокує кілька кораблів", – заявив голова медіацентру Міноборони в Криму Владислав Селезньов.

За його словами, українським морякам «пропонують перейти на бік кримської влади, або скласти зброю, або виїхати куди завгодно, або крайні заходи – штурм».