НОВИНИ

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу проти Генпрокуратури України

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу стосовно посадових осіб Генпрокуратури України через відкриття кримінального провадження щодо командувача Чорноморським флотом Росії віце-адмірала Алєксандра Вітко. Про це повідомив офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін.

За версією російських слідчих, «порушення кримінальної справи Вітко спрямоване на дестабілізацію обстановки в Криму».

У СК РФ вважають, що командувач ЧФ, будучи громадянином Росії і офіцером Російських збройних сил, діяв і діє в суворій відповідності з російсько-українськими угодами про базування російського флоту на Україні.

«Інкриміновані йому українською Генпрокуратурою діяння не мають під собою ніякого грунту, так як Вітко діяв у суворій відповідності з нормами російського та міжнародного права, а також нормативними документами Міноборони РФ», - запевнив Маркін.

«У зв'язку з цим в межах кримінальної справи встановлюються конкретні посадові особи Генпрокуратури України, прийняли незаконне рішення, які будуть притягнуті до кримінальної відповідальності у відповідності з російським законодавством і нормами міжнародного права», - пояснили в СК РФ.

Як повідомлялось, Міністерство оборони Росії назвало провокацією спробу української влади порушити кримінальне провадження проти командувача Чорноморським флотом РФ віце-адмірала Алєксандра Вітко.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те , що правоохоронні органи України мають намір почати кримінальне переслідування командувача Чорноморським флотом Росії за підбурювання до державної зради і організацію диверсій .

Нагадаємо, командувач ЧФ РФ Алєксандр Вітко висунув ультиматум українським військовим в Криму до 5 години ранку вівторка, 4 березня.

"Я підтверджую цей ультиматум. Я розмовляв з офіцерами українського флоту. У них на борту був віце-адмірал Олександр Вітко, він висунув цей ультиматум. З сьогоднішнього дня два наші кораблі заблоковані в бухті Севастополя кораблями Чорноморського флоту Росії. Це – корабель управління «Славутич» і корвет «Тернопіль». Їх блокує кілька кораблів", - заявив голова медіацентру Міноборони в Криму Владислав Селезньов.

За його словами, українським морякам «пропонують перейти на бік кримської влади, або скласти зброю, або виїхати куди завгодно, або крайні заходи – штурм».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.