У Гельсінській спілці пропонують узаконити спонтанні мітинги

20 Квітня 2013, 10:55

Правозахисник зазначив, що спонтанні зібрання є стихійною і негайною реакцією людей на подію. І на сьогоднішній день вони знаходяться поза правовим полем.

За його словами, найчастіше організаторів таких зборів очікують затримання та адміністративна відповідальність за ненадання повідомлення.

"В Україні дуже рідко відбуваються одночасні мирні зібрання, зокрема контрзбори. Свобода вираження поглядів – це весь спектр поглядів на події, що відбуваються в суспільстві. Дуже часто різні групи людей по-різному реагують на події: від схвалення до засудження певних дій або рішень. Всі вони повинні отримати рівні можливості для проведення мирних зібрань, а також бути впевненими у своїй безпеці", – переконаний правозахисник.

Нагадаємо, за даними моніторингу протестів, репресій і поступок Центру дослідження суспільства за січень-березень 2013 року, кількість насильницьких протестів суттєво зменшилася. За перші три місяці 2013 року було зафіксовано 878 протестних подій загалом, серед них лише 50 носили насильницький характер. Під насильницьким характером розуміється завдання безпосередньої шкоди як людям, так і майну, тобто як, зокрема, бійки або спроби побиття, так і лише пошкодження власності або вандалізм. Такі події складають лише 6% від загальної кількості протестів порівняно з 10% у минулому році.