У “Батьківщині” заявляють, що рішення КС щодо київських виборів – сфальшоване

19 Серпня 2013, 17:48

У відповіді голови КС Анатолія Головіна значиться, що судді Тупицький та Литвинов  склали присягу 15 травня і на момент розгляду справи щодо київських виборів працювали в  судах інших інстанцій.

У відповіді також сказано, що  15 травня Тупицького і Литвинова було «виключено зі списочного складу суддів відповідних судів у зв’язку з призначенням суддями КСУ».

«Тобто, на момент розгляду справи щодо київських виборів, двоє підписантів рішення не були суддями Конституційного Суду», – вказують в «Батьківщині».

На переконання Одарченка, єдиною причиною для включення  Тупицького і Литвинова до складу колегії  став «брак голосів для прийняття потрібного рішення».

«Ми вбачаємо чітку фальсифікацію рішення суду – судді, які не брали участі в розгляді справи та стали суддями через місяць після  розгляду, не мали права  «підмахувати» дане  рішення», – заявив Одарченко, вказавши, що  звернувся до Генерального прокурора з вимогою  розслідувати фальсифікації.

Нагадаємо, 29 травня Конституційний Суд ухвалив рішення про дату виборів мера Києва і депутатів столичної міської ради.  КС постановив, що вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 року.

У рішенні КС йдеться, що після вступу в дію змін до Конституції від 1 лютого 2011 року, що стосуються проведення виборів народних депутатів, президента та місцевих виборів, "усі чергові вибори депутатів Верховної Ради, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських, районних, обласних рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових чи позачергових виборах, відбуваються одночасно на всій території України останньої неділі жовтня п'ятого року повноважень рад або голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 року".

Подання 48 народних депутатів про офіційне тлумачення низки положень Конституції та закону про місцеві вибори, зокрема – про місцеві вибори в Києві, надійшло до Конституційного Суду в березні 2013 року. Ініціатором звернення виступила Партія регіонів, яка відмовлялася голосувати у Верховній Раді за призначення виборів у столиці до висновків КС.