НОВИНИ

КС переніс вибори у Києві на 2015-ий рік

Конституційний суд України прийняв рішення, що вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 році. Таке рішення КС оголосив сьогодні.

У рішенні КС йдеться, що після вступу в дію змін до Конституції від 1 лютого 2011 року, що стосуються проведення виборів народних депутатів, президента та місцевих виборів, "усі чергові вибори депутатів Верховної Ради, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських, районних, обласних рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових чи позачергових виборах, відбуваються одночасно на всій території України останньої неділі жовтня п'ятого року повноважень рад або голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 року".

Як відомо, 2 червня завершується визначений Конституцією України термін повноважень Київської міської ради та мера столиці.

Громадськість і опозиція вимагають виборів депутатів Київради, називаючи діяльність столичної ради й голови Київської міськдержадміністрації незаконною з 2 червня.

Між тим, секретар Київради Галина Герега заявила, що Київрада працюватиме до рішення Верховної Ради або до роз'яснення ситуації Конституційним судом.

2 квітня Верховна Рада провалила голосування за вибори мера Києва і депутатів Київради. Проект постанови № 1030 про призначення дати виборів на 2 червня в другому читанні і в цілому підтримало лише 209 нардепів.

За постанову не голосувала фракція Партії регіонів, яка заявила, що це питання потрібно розглядати після винесення рішення КС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.