У Азарова запускають друк казначейських векселів для реструктуризації бюджетних боргів

23 Вересня 2013, 13:07

Згідно з документом, відшкодування ПДВ не здійснюється у разі кримінального провадження стосовно платника податків за ухилення від сплати такого податку або проведення адміністративного оскарження платникам податків в органах доходів і зборів вищого рівня до остаточного вирішення справи по суті .

Казначейські векселі можуть використовуватися для погашення кредиторської заборгованості за згодою відповідних кредиторів, продажу юрособам або здійснення операцій обліку в банках , застави з метою забезпечення зобов'язань, а також сплати узгодженого зобов'язання перед бюджетом після терміну погашення векселя.

Уряд також рекомендував НБУ визначити механізм здійснення операцій з рефінансування банків під забезпечення фінансових казначейських векселів та операцій банків з ними.

Постанова передбачає, що Міністерство доходів і зборів подасть Міністерству фінансів до 23 вересня інформацію про результати інвентаризації підтверджених і непідтверджених сум відшкодування ПДВ на 1 серпня, а також прогнозної суми відшкодування ПДВ до 1 листопада 2013 року для визначення обсягів випусків векселів.

Після встановлення Кабміном граничної суми випуску казначейських векселів Міндоходов, яке паралельно проводитиме роз'яснювальну роботу з платниками податків про можливість такого способу відшкодування ПДВ , повинно сформувати перший реєстр для видачі векселів у п'ятиденний термін. Згодом щомісяця до 10 числа він може поповнюватися за рахунок нових зазначених вище сум .

У разі боргу по різниці тарифів векселями буде оформлятися заборгованість на суму понад 10 тис. грн, а їх одержувачі зобов'язані будуть направляти векселі на оплату спожитого природного газу і для застави за кредитами для погашення заборгованості за спожиті енергоресурси.

Казначейський вексель є простим векселем, не підлягає авалюванню і складається у документарній формі як електронний документ з використанням електронних цифрових підписів. При цьому сума розбивається на п'ять рівних частин, на кожну з яких видається вексель з погашенням через один, два, три, чотири і п'ять років. Одержувач векселя може просити оформити його номіналом, меншим 1 млн грн.

Адміністратором системи електронного обігу казначейських векселів виступає "дочка" підконтрольного НБУ Розрахункового центру ( РЦ ), який і забезпечуватиме грошові розрахунки за векселями .

Як повідомлялось, 24 липня президент Віктор Янукович підписав закон про реструктуризацію бюджетної заборгованості із застосуванням фінансових векселів.

До цього Федерація роботодавців, очолювана Дмитром Фірташем, просила президента ветувати цей закон. У Федерації наголошували, що прийняті парламентом зміни свідчать про намір влади вилучити у бізнесу щонайменше 20 млрд грн оборотних коштів протягом другого півріччя.

Верховна Рада ухвалила цей закон 4 липня

Опозиція заявляла, що держава за допомогою введення векселів хоче позбутися своїх боргів перед бізнесом.

Читайте також: Я собі ще намалюю. «Молодореформатори» намагаються відтягнути фінансовий колапс чинного режиму