НОВИНИ

У Кличка переконані, що введеням векселів влада намагається уникнути повернення бізнесу ПДВ

Держава за допомогою введення векселів хоче позбутися своїх боргів перед бізнесом. Про це в ефірі 5-го каналу заявила народний депутат від «УДАРу» Оксана Продан, коментуючи ухвалення парламентом у першому читанні проекту закону щодо вдосконалення процедури стосовно фінансових векселів.

«Мета запровадження векселя – обнулити заборгованість держави у поверненні ПДВ. Це значить простити борги, які є у держави перед бізнесом станом на 1 січня 2013 року», - сказала Продан.

Вона спростувала всі заяви представників влади, що бізнесмени за допомогою цих векселів нібито зможуть сплачувати якісь податки.

«Немає у підприємств такого права. Так само, як і немає права розраховуватися з державними підприємствами. Тобто, фактично, замість грошей підприємству дають в руки вексель – папірець», - пояснила Продан.

Вона наголосила, що такі векселі не є цінними паперами, тому є звичайними папірцями, які не будуть підкріплені живими грошима. «Стосовно представників бізнесу будуть відкривати кримінальні справи через невиплати заробітних плат. Якщо підприємство отримає від держави вексель, то воно автоматично не матиме коштів для виплати заробітної плати. Але ж кримінальну відповідальність за невиплату заробітної плати ніхто не відміняв», - додала Продан. 

Водночас, народний депутат від Партії регіонів Георгій Смітюх вважає, що іншого способу розплатитися з богами ПДВ, ніж введення векселів – у влади немає.

Сміттюх підтвердив, що, «введення векселю може і негативно позначитися на економічних процесах економіки України», але з іншої сторони, воно дає можливість розв'язати низку питань».

«Адже проблема ПДВ  існувала багато років з моменту заснування цього податку. Відповідно,будь-який уряд, зокрема той, що зараз, успадкував борги, з якими зараз треба розрахуватися", - пояснив парламентар.

Смітюх зауважив, що введення вексельної системи дозволить частково розв'язати цю проблему і запевнив, що до другого читання цей законопроект ще суттєво буде доопрацьовано.
Втім Продан сумнівається, що при підготовці до другого читання відповідний проект закону суттєво змінять з урахуванням пропозицій опозиції.

Читайте також: Що спотворює грошову систему України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.