США з 2 лютого вийдуть з ракетного договору – Помпео

1 Лютого 2019, 16:34

Влада Сполучених Штатаів Америки оголосила про вихід з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД). Про це повідомляє ABC News.

 

Зокрема, про рішення Вашингтона припинити свою участь у договорі заявив держсекретар Майкл Помпео.

 

Так,  США виходять з історичного договору про контроль над ядерними озброєннями епохи холодної війни через те, що Росія роками порушувала домовленості.

 

"Порушення Росією піддали великому ризику життя мільйонів європейців та американців… Наш обов’язок – відповісти належним чином", – наголосив Помпео.
 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

читати ще

показати ще