НОВИНИ

Пентагон пригрозив РФ заходами у разі невиконання договору про ліквідацію ракет

У США заявили, що вважають росіян порушниками.

Голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів. Про це повідомляє ABC News.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала за підсумками дводенної зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі.

 

За словами Меттіса, США наразі вивчають варіанти в рамках своєї дипломатичної та оборонної стратегії в координації з союзниками.

 

"Не було жодних розбіжностей у тому, що росіяни були порушниками", - наголосив очільник Міноборони, однак відмовився сказати, які саме варіанти розглядають США.

 

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг висловив стурбованість тим, що Росія не дотримується зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty, INF). 

 

Нагадаємо, військові посадовці США  заявили, що у жовтні 2018 року Пентагон виведе деякі з американських ракетних систем з Близького Сходу. Так, міністр оборони США Джеймс Меттіс вирішив вивести чотири ракетні системи Patriot з Йорданії, Кувейту та Бахрейну у наступному місяці для перегрупування сил, щоб зміцнити протистояння проти загроз з боку Росії і Китаю.