НОВИНИ

У Держдепі США висунули ультиматум Росії щодо ракетного договору

Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Москва порушує відповідний договір.

Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Про це у вівторок, 4 грудня, повідомляє AFP.

 

Зокрема, Помпео наголосив, що тільки Росія може врятувати договір, "визнавши порушення і почавши знову дотримуватися його положень".

 

"США зупинять виконання своїх зобов'язань за Договором про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання. Ми високо цінуємо підтримку з боку НАТО цього рішення США", – наголосив він.

 

Крім того, голова Держдепу США підкреслив, що немає жодних свідчень того, що Росія повернеться до дотримання ДРСМД.

 

Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Так, у Альянсі відзначили, що США повністю дотримуються свої зобов'язання за ДРСМД з моменту його вступу в силу.

 

"Союзники прийшли до висновку, що Росія розробила і має на озброєнні ракетну систему 9М729, яка порушує ДРСМД і створює значні ризики для євроатлантичної безпеки", – йдеться в заяві.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.