НОВИНИ

США виходять з договору про ядерні озброєння з Росією

Виступаючи перед журналістами після передвиборчого заходу в Неваді, Трамп заявив, що Росія порушила угоду.

Президент США Дональд Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією. Про це пише The Guardian.

 

Трамп виступаючи перед журналістами після передвиборчого заходу в Неваді заявив, що Росія порушила угоду.

 

"Вони порушують її протягом багатьох років, і я не знаю, чому президент Обама не вів переговори і не виходив (з договору - ред)".

 

"Ми не збираємося дозволяти їм порушувати ядерну угоду і робити зброю, і нам самим це не дозволено. Ми ті, хто залишилися в угоді, і ми виконуємо угоду, але Росія, на жаль, не виконала угоду, тому ми збираємося розірвати договір, ми збираємося вийти".

 

Відповідаючи на уточнююче запитання, Трамп сказав, що США "повинні будуть розвивати цю зброю".

 

"Поки Росія не прийде до нас, і Китай не прийде до нас, і всі вони не прийдуть до нас і не скажуть: "Давайте всі ми будемо розумнішими і давайте ніхто з нас не буде розробляти цю зброю", - сказав він, додавши, що якщо Росія і Китай зроблять це, США приєднаються до угоди.

 

 "Але поки хтось порушує цю угода, ми не будемо єдиними, хто виконує її", - підкреслив він.

 

Раніше військові посадовці США  заявили, що у жовтні 2018 року Пентагон виведе деякі з американських ракетних систем з Близького Сходу. Так, міністр оборони США Джеймс Меттіс вирішив вивести чотири ракетні системи Patriot з Йорданії, Кувейту та Бахрейну у наступному місяці для перегрупування сил, щоб зміцнити протистояння проти загроз з боку Росії і Китаю.