Соціологи оприлюднили результати опитування мешканців Кіровограда щодо перейменування міста

18 Квітня 2016, 15:58

42,7% мешканців Кіровограду в принципі не підтримали ідею про перейменування міста, а ще 24,6% виступили скоріше проти такого рішення. Про це свідчать результати соціологічного опитування проведеного серед мешканців міста соціологами КМІС та групи "Рейтинг" на замовлення ГО "Кіровоградське земліцтво".

Ідею про перейменування повністю підтримали 9,5% мешканців, а ще 18,2% скоріше підтримали її.

Водночас у разі голосування про перейменування міста за умов можливості збереження назви "Кіровоград", 56,9% підтримали б цей варіант.

За умов відсутності такої можливості, переможцем став би варіант "Єлисаветград".

Запропонований комітетом Верховної Ради варіант "Кропивницький" переміг би тільки у разі відсутності попередніх двох за підтримки 12,9%. При цьому понад 70% опитаних взагалі не змогли вибрати варіант у такому випадку.

Опитування свідчить, що 81,8% мешканців повністю або частково не підтримали перейменування міста у Кропивницький.

Колегія дійшла вис ч. 2 Ст. 28 ст. 37 ст. 257 КК можна визнати винними Нагадаємо, в жовтні 2015 року міськрада Кіровограда запропонувала на розгляд ВР сім варіантів нової назви міста: Єлисаветград, Кропивницьк, Златопіль, Благомир, Інгульськ, Козацьк та Ексампей.

Під час опитування жителі абсолютною більшістю підтримали повернення місту колишньої назви – Єлисаветград (на честь імператриці Єлизавети).

23 грудня комітет Верховної ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування підтримавперейменування Кіровограда на Інгульськ. Після цього депутати Кіровоградської міської ради звернулись до Верховної Ради України, аби відтермінувати перейменування міста до проведення місцевого референдуму. 31 березня комітет змінив своє рішення та підтримав назву Кропивницький.

Зазначимо, в квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, у травні його підписав президент Петро Порошенко. За законом, зокрема, перейменуванню підлягають обласні центри Кіровоград та Дніпропетровськ, а також відповідні області.