Росспоживнагляд захищає росіян від іноземного м’яса, молока, цукерок, вина, курортів та Facebook

13 Жовтня 2013, 23:05

Так, від 4 лютого Росспоживнагляд заборонив імпорт замороженого м’яса з Німеччини. Обмеження стосувалися м’яса птиці, яловичини і свинини. Російські чиновники такий крок аргументували недотриманням ветеринарного законодавства РФ. Німецькі ж виробники припускали, що подібні заборони з боку Росії носили протекціоністський характер.

Не оминули в Оніщєнка увагою і українські сири. Попри те, що у квітні Росія зняла заборону на імпорт, у червні Россільгоспнагляд знову висунув Україні претензії. Цього разу – нібито через наявність в українському сирі антибіотиків. Щодо «проблемних» підприємств ввели режим посиленого контролю.

Вже у липні Росспоживнагляд заборонив ввезення на територію РФ цукерок заводів Roshen.

"Порушено вимоги до якості і безпеки. Є підстави говорити про системні порушення чинного в нашій країні законодавства про захист прав споживачів", – заявив тоді Оніщєнко і додав, що в окремих товарах під час перевірки виявили бензопірен.

Roshen, втім, засумнівалася у правильності відбору зразків для проведення експертизи, а окремі країни після проведення власних перевірок не змогли підтвердити претензії РФ.

6 серпня Роспоживнагляд заявив, що у понад 90% досліджених зразків кондитерських виробів Roshen не відповідають «нормативним вимогам».

7 серпня Росспоживнагляд знайшов небезпеку в Туреччині. Відомство планувало заборонити росіянам відпочивати на курортах країни через епідеміологічну ситуацію у двох готелях Анталії.

З посиланням на російське консульство Росспоживнагляд повідомив, що у двох готелях зареєстровано більше 50 випадків захворювання російських громадян.

В Оніщєнка закликали відпочивати на курортах своєї країни, зокрема в Геленджику.

Наприкінці серпня в Оніщєнка «висловили стурбованість» якістю і безпекою молочних продуктів з  Білорусі. Росспоживнагляд заявив, що частина зразків, відібраних для аналізу, не відповідала вимогам за мікробіологічними і санітарно-хімічними показниками, зокрема за вмістом антибіотиків.

На початку вересня Оніщєнко почав "війну" проти молдовських вин. Він повідомив, що в забракованих партіях алкоголю "в позамежно високій кількості" виявили пластифікатори.

"Значить, є порушення в технології переробки, зберігання матеріалів та готової продукції. Все це неприйнятно для цивілізованого виробництва", – пояснив глава Росспоживнагляду і додав, що заборона діятиме доти, доки РФ "не побачить з боку Молдови конкретних кроків, спрямованих на системне вирішення проблеми".

Через кілька днів Росспоживнагляд знайшов проблеми у Facebook. Представник відомства Владімір Піков заявив, що одна зі сторінок соцмережі потрапила до реєстру заборонених сайтів через скарги на рекламу курильних сумішей. Російський Facebook пояснив появу реклами технічним збоєм і зайнявся видаленням оголошень.

Піков зазначив, що «у експертизу пішли три заявки, зокрема не пов'язані з рекламою курильних сумішей».

«По двох з них Facebook вже ліквідував порушення, а по третій – посилання включене до реєстру. Ми вже направили сповіщення хостинг-провайдерам. У Facebook є три доби на те, щоб видалити порушення, аби не бути заблокованим на території Росії», – пояснював Піков.

Водночас, він не уточнював, яке саме порушення Facebook не усунув.

Наприкінці вересня Оніщєнко знову згадав про українські цукерки. Він заявив, що Україна затягує з наданням документації, необхідної для повернення продукції корпорації Roshen на ринок РФ.

"Поки ця робота не рухається. Поки ми тільки читаємо заяви, дуже пафосні заяви виробників цієї продукції про стяг, про перемогу над Росією. Але вони не носять змістовного характеру, але як літературний твір ми їх високо цінуємо", – заявляв Оніщєнко.

Втім у Кабміні слова голови Росспоживнагляду спростували. Сам же власник Roshen Петро Порошенко заявив, що від початку конфлікту на підприємства корпорації в Україні не приїхав жодний російський експерт.

7 жовтня Росспоживнагляд припинив імпорт молочної продукції з Литви. Оніщєнко заявив, що у ряді литовських молочних продуктів виявлені дріжджі і цвіль у кількості, що значно перевищує нормативи. Також заявлялося про виявлення бактерій кишкової палички.

Того ж дня Росспоживнагляд висловив претензії до риби і м’яса з Литви.

8 жовтня Россспоживнагляд знову почав боротьбу з грузинськими винами. У відомстві заявили, що за результатами експертизи «за останній тиждень оформлено 28 експертних висновків про невідповідність представлених зразків продукції заявленим вимогам».

"Все це змусило нас знову засумніватися в бажанні грузинської сторони вибудовувати довгострокові стабільні і цивілізовані відносини, змістовною основою яких може бути лише стабільна якість продукції, що поставляється на російський ринок виноробних виробів", – заявив Оніщєнко.