Історія Андрія Сергієнка з 3 ОШБр, який знищив 24 окупантів, а згодом внаслідок тяжкого поранення втратив обидві ноги

7 Червня 2024, 10:55

У новому відео проєкту “Український Свідок” — командир 2 штурмової групи 3 штурмового батальйону 3 ОШБр Андрій Сергієнко із позивним “2.0”. У вересні 2023 року під час звільнення Андріївки за добу знищив 24 окупантів, а згодом внаслідок тяжкого поранення втратив обидві ноги.

Хлопець ріс на Чернігівщині, де вчився у залізничному училищі. Він розповідає, що пішов на фронт після окупації: росіяни перебували у його населеному пункті близько 40 днів. “Моїх одноліток ставили під дуло автомату, стріляли їм під ноги, — розповідає Андрій. — Декого з цивільних підв’язували до дула танку та лишали на ніч. Мені все це не подобалось. Кулемет направляють на тебе і думаєш: буде постріл чи ні?”.

Згадуючи окупацію, “2.0” розповідає, що росіяни подеколи перестрілювались одне з одним. “Дехто з них не дуже й хотів воювати, — каже боєць. — Це були мобілізовані. Вони пили, сиділи у посадках, а іноді й перестрілювались зі “спецурою”: їм буцімто здавалося, що десь там наші військові”.

Своє поранення Андрій дістав неподалік від Тернів на Донеччині. “Ми сиділи по норах на позиціях, і тут прилітає “стодвадцяточка” (міна калібру 120 мм), — каже боєць. — Я відчув, як печуть ноги. Швидко зрозумів, що буде часткова ампутація, і змирився, що буду без ніг. Ще у мене була дірка в спині. Я сам собі надав першу допомогу і доповів по рації, що я “трьохсотий”. Потім мене евакуювали”.

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України була створена петиція про присвоєння Андрію звання Героя України. Сам боєць ставиться до цього позитивно. “Чому б і ні, — каже він. — Для мене це найвища нагорода. Якщо командування вирішило, що я на це заслуговую, то так воно і є”.

Андрій вже має низку нагород:

  • Відзнаку Головнокомандувача Збройних Сил України “Золотий Хрест”;
  • Почесний нагрудний знак Головнокомандувача Збройних Сил України “Хрест хоробрих”;
  • Нагрудний знак Командувача об’єднаних сил Збройних Сил України “За службу та звитягу III ступеня”.

Підписати петицію про присвоєння Сергієнку Андрію Сергійовичу звання “Герой України”


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.