Путін підписав “антимагнітський” закон

28 Грудня 2012, 12:35

Закон "Про заходи впливу на осіб, причетних до порушень основоположних прав людини і свобод людини, прав і свобод громадян РФ" набирає чинності з 1 січня 2013 року, повідомили в Кремлі.

Окрім заборони на всиновлення американськими громадянами російських сиріт, встановлені візові та фінансові обмеження для осіб, які "прийняли рішення про заборону в'їзду громадян РФ і арешт їхніх активів з мотиву причетності росіян до порушень прав людини".

Законом встановлюється також заборона на в'їзд на територію Росії громадян США, "які вчинили злочини щодо громадян РФ, які знаходяться за кордоном, або причетних до їх вчинення, наділених держповноваженнями, що сприяли своїми діями або бездіяльністю звільненню від відповідальності осіб, які вчинили злочини щодо громадян РФ, причетних до викрадення та незаконного позбавлення волі громадян РФ, які винесли необгрунтовані і несправедливі вироки щодо громадян РФ, та здійснюють необгрунтоване юридичне переслідування громадян РФ ".

Таким чином допускається арешт на території Росії фінансових активів і запровадження ембарго на будь-які операції з нерухомістю для громадян США, оголошених персонами нон-грата в Росії. Для них же буде діяти заборона на розпорядження майном на території РФ, а також припинення діяльності підконтрольних юридичних осіб та повноважень в радах директорів і інших органів управління, зареєстрованих в Росії.

Список громадян США, яким заборонений в'їзд на територію РФ, буде перебувати у МЗС Росії. При цьому кандидатів в "чорний список" можуть пропонувати депутати Держдуми і члени Ради Федерації, політичні партії і уповноважений з прав людини в РФ. Передбачається, що голова зовнішньополітичного відомства буде доповідати палатам Федеральних Зборів не рідше одного разу на рік про хід виконання закону.

Також 28 грудня Путін підписав указ "Про деякі заходи щодо реалізації державної політики у сфері захисту дітей-сиріт та дітей, які залишилися без опіки батьків".

Нагадаємо, напередодні Путін заявив, що не бачить підстав не підписувати цей закон. Незгоду щодо "закону Діми Яковлєва" раніше висловили декілька міністрів російського уряду. 

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) попросив російську владу діяти в інтересах дітей після того, як  "закон Діми Яковлєва" був схвалений Радою Федерації.

Також правозахисна організація Amnesty International закликала російську владу утриматися від прийняття "закону Діми Яковлєва", який вона назвала "дитячою відповіддю" на американський "акт Магнітського".

21 грудня Держдума Росії у третьому читанні ухвалила законопроект. Тоді ж Адміністрації президента США відповіла на петицію громадян, в якій висловила своє занепокоєння щодо законопроекто.

14 грудня президент США Барак Обама підписав "закон Магнітського", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, що обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії.

Діма Яковлєв – півторарічний усиновлений російський хлопчик, який помер у США через халатність свого прийомного батька.