Події 6 серпня: військові визнали «теоретичну» загрозу вторгнення РФ, ООН не підтримала миротворчу ідею Росії

7 Серпня 2014, 00:15

6 серпня речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко, коментуючи інформацію про зростаючу загрозу прямого вторгнення Росії в Україну заявив, що загроза російського вторгнення існує теоретично.

"Теоретично загроза вторгнення є. Аналізуються всі можливі напрямки, по яких можуть здійснюватися наступальні кроки", – сказав він, не повідомивши більше жодних деталей, пославшись на секретність інформації.

"Якщо є збройна агресія, то, зрозуміло, буде адекватна відповідь з боку всіх збройних формувань України", – сказав Лисенко.

Цього ж дня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що загроза прямого вторгнення російських військ в Україну за останні дні зросла.

В той же час, міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив, що російські миротворчі сили повинні знаходитися в постійній готовності до виконання своїх завдань. 

6 серпня стало відомо, що Рада безпеки ООН відхилила пропозицію Росії щодо надання гуманітарної допомоги населенню сходу України. Відповідне голосування винесли на засідання, скликане на вимогу РФ.

Під час засідання Радбезу ООН представник РФ Віталій Чуркін закликав "вжити термінові спільні заходи з надання гуманітарного сприяння населенню сходу України" і наполягав на тому, щоб направити на схід України російську гуманітарну допомогу в супроводі представників Червоного Хреста.

Його пропозиції не підтримала жодна з країн-членів Ради безпеки. Крім того, багато учасниківмзасідання заявили, що саме дії Росії є джерелом проблем на Сході.

У середу міськрада Харкова під керівництвом мера Геннадія Кернеса проголосувала за надання статусу "Почесного громадянина" міста Алєксандру Шишкіну, члену комітету з оборони та безпеки Ради Федерації Росії, який голосував за анексію Криму. 

Водночас, під стінами міськради зібралися близько сотні активістів, які протестували проти присвоєння почесних титулів громадянам держави, яка здійснює агресію проти України. 

6 серпня стало відомо, що чотири дні тому зник оператор телеканалу "НТН" Олександр Осадчий.

За повідомленням міськради, телефон Осадчого не відповідає від 2 серпня, а востаннє його бачила в той день сусідка під час вигулу собаки.

"Є інформація, що 4 серпня близько 14:00 до дружини Олександра приходили представники ДНР, які "обтічно" відповідали на питання про його місцезнаходження і стан здоров'я", – додали у тексті.

В цей же день стало відомо, що на Донбасі терористи викрали трьох представників Міжнародного Червоного Хреста. За словами Андрія Лисенка, серед викрадених представників Червоного Хреста, які виконували місію за дорученням ОБСЄ, – водій, перекладач та працівник міжнародної організації.

Між тим, також стало відомо, що бійці 72-ї бригади, які були змушені перетнути кордон з Росією заблоковані на території сусідньої держави. Як повідомив журналіст Андрій Цаплієнко, українські бійці оголосили голодування і вимагають відправити їх в Україну.

У МЗС повідомили, що силовиків допитували представники спецслужб РФ.

6 серпня стало відомо, що в рамках санкцій ЄС на Кіпрі заморожені активи колишніх українських можновладців на суму 1,5 мільйона євро (близько $2 млн) і 3 мільйони доларів. 

Повідомляється, що заморожені рахунки чотирьох осіб, які входять до ухваленого у березні санкційного списку ЄС. Активи включають кошти як на банківських рахунках фізичних осіб, так і на рахунках компаній. Про повернення цих грошей в Україну поки не йдеться.

У середу уряд Канади оголосив про розширення списку санкцій проти РФ, додавши в нього ряд осіб, банків і компаній.

Зокрема, в список включені ВТБ, Россельхозбанк, Банк Москви і Російський Національний Комерційний Банк (РНКБ).

У комюніке канадського уряду також зазначено, що санкції запроваджуються щодо Об'єднаної суднобудівної корпорації і лоукостера "Добролет".

6 серпня президент РФ Владімір Путін на рік заборонив ввозити до Росії сільськогосподарську сировину і продовольство з країн, які ввели санкції проти держави. 

 

Позначки: