НОВИНИ

На Кіпрі заморозили активів оточення Януковича на $5 млн

В рамках санкцій ЄС на Кіпрі заморожені активи колишніх українських можновладців на суму 1,5 мільйона євро (близько $2 млн) і 3 мільйони доларів. Про це повідомляє "Німецька хвиля" з посиланням на кіпрський Підрозділ з боротьби з відмиванням грошей (MOKAS).

Повідомляється, що заморожені рахунки чотирьох осіб, які входять до ухваленого у березні санкційного списку ЄС.

Заморожені активи включають кошти як на банківських рахунках фізичних осіб, так і на рахунках компаній. Про повернення цих грошей в Україну поки не йдеться.

"На Кіпрі наразі не відкрито жодних кримінальних справ за підозрою у відмиванні грошей. Це може статися, якщо Україна передасть нам конкретні обвинувачення проти осіб, чиї рахунки заморожено", - пояснили у Підрозділі з боротьби з відмиванням грошей.

Це незалежна державна інституція Кіпру, уповноважена протидіяти міжнародній злочинності у фінансовій сфері.

Кіпрські правоохоронці зазначають, що з України досі не надходив запит про міжнародну правову допомогу, на підставі якого можна було би спільними зусиллями кіпрських і українських слідчих розслідувати справу про відмивання грошей.

"Ми отримували від Генеральної прокуратури України запити на отримання інформації щодо низки фірм та рахунків. Однак слідство в Україні щодо відповідних кримінальних справ дотепер перебуває на початковій стадії і не дозволяє заявити фігурантам про підозру", - зазначила співрозмовниця видання у MOKAS.

У відомстві пояснили, що лише на фінальній стадії слідства, коли буде висунуто обвинувачення, можна буде говорити про початок розслідування правоохоронними органами Кіпру.

У MOKAS додали, що таке розслідування стало би передумовою для можливого повернення грошей в Україну.

Нагадаємо, спеціальна слідча група проводила перевірку 50 підприємств, банків і 33 осіб з найближчого оточення Януковича з метою виявлення вкрадених державних грошей. 

Генеральна прокуратура порушила 264 кримінальних справи на українських чиновників і людей, які підозрюються в корупції та відмиванні грошей. В цілому по Україні, таких справ вже більше 1000.