Донецька обласна організація ВОО «Комітет виборців України» повідомляє, що 21 липня на конференції облорганізації Партії регіонів заступник голови облорганізації ПР, голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький основну увагу приділив результатам роботи місцевих органів влади, а не діяльності партійних організацій.
При цьому Шишацький наголосив, що «Партія регіонів – це партія влади і вони тотожні».
За результатами конференції було прийнято рішення про основні напрями діяльності парторганізацій в умовах виборчої кампанії. Пункт 2.5 цього рішення містить таке визначення: «Забезпечити взаємодію місцевих органів влади, кандидатів-мажоритарників, партійних організацій щодо вирішення соціально-економічних проблем у містах і районах Донецької області». Повноваженнями з виконання цього пункту наділяються голови партійних організацій і голови виборчих штабів.
Громадські спостерігачі ДОО ВОО «Комітет виборців України», які діють у рамках кампанії Громадської мережі «ОПОРА», висловлюють стурбованість декларованими завданнями Донецької облорганізації Партії регіонів, оскільки в них фактично йдеться про плани застосування адміністративного ресурсу на виборах народних депутатів України.
Громадські організації вважають, що рішення прийняті партійною конференцією не узгоджуються з чинним в Україні законодавством.
Так, закон України «Про вибори народних депутатів України» не наділяє кандидатів у народні депутати України жодними правами і обов'язками щодо спільного вирішення з місцевими органами влади соціально-економічних проблем. Навпаки, виборче законодавство спрямоване на запобігання втручанню органів влади різних рівнів у передвиборну кампанію.
Зокрема, ст. 4. Закону України «Про політичні партії в Україні» зазначає, що органам державної влади, органам місцевого самоврядування, їх посадовцям заборонено виділяти у своєму ставленні певні політичні партії або надавати їм привілеї, а також сприяти політичним партіям, якщо інше не передбачено законом.
Таким чином, рішення конференції Донецької облорганізації Партії регіонів виходить за рамки законодавства про політичні партії, вибори народних депутатів України і державну службу, наголошують у донецькому КВУ.
На думку громадських спостерігачів, заяви про вирішення кандидатом-мажоритарником соціально-економічних проблем місцевих громад не підтверджені жодними положеннями чинного законодавства, тому є проявом недобросовісної агітації.
Показово, що після «партійно господарської» конференції на Донеччині почалася чергова хвиля репресій щодо опозиційних політичних сил.
Зокрема в Маріуполі провели обшуки у депутатів міської ради Ігоря Решетняка та Олександра Романюка, які є кандидатами в народні депутати за мажоритарними округами від опозиції.
Такорж правоохоронці провели 8 обшуків «на квартирах родичів, друзів, директорів компаній, де дружина Решетняка має 5%. Також проведено обшук і у неї вдома».
Раніше працівники обласної податкової міліції в Маріуполі провели обшук офісу компанії, що належить дочці голови Донецького обласного передвиборчого штабу об'єднаної опозиції «Батьківщина» Олександра Ярошенка.
До цього донецький регіональний штаб опозиції повідомляв про одразу декілька випадків тискуна представників об’єднаної опозиції в області.
А на Київщині окружний адміністративний суд заборонив об’єднаній опозиції встановлювати в Боярці та Іванкові на Київщині інформаційні намети для збору підписів і приєднання до судового позову проти президента в межах акції «Україна проти Януковича».
А у Сквирі виконком міської ради забороняє проводити акцію «Україна проти Януковича» Раніше опозиція заявляла, що 21 липня в Кагарлику на Київщині комунальники знесли інформаційний намет опозиції, в якому збирали підписи про приєднання до судового позову проти президента Януковича.
20 липня у Києві співробітники міліції знесли намет, у якому працювала виїзна громадська приймальня народних депутатів фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрія Одарченка і Юрія Ганущака.
6 липня об'єднана опозиція в рамках акції "Україна проти Януковича" почала збір підписів українців під судовим позовом проти Януковича.
Можливо саме такі дії влади і свідчить про її інтелект, який голова Хмельницької ОДА, голова Хмельницької обласної організації ПР Василь Ядуха пропонує протиставити опозиції.
Ядуха радить партійцям на парламентських виборах використовувати гасло “Вони обіцяли – ми зробили”.
Ядуха пояснив, що в області залишилися люди, котрі говорять, що пенсії підвищила колишній прем’єр Юлія Тимошенко. «Ще сьогодні, серед частини мешканців області ходять розмови, що пенсії підвищила «Вона», що багато справ зробила «Вона». Але чому цій брехні ми не протиставляємо свій інтелект, конкретні справи через ЗМІ? Це помаранчеве бадилля потрібно з Хмельницької області викорінити назавжди», – наголосив Ядуха.
Нагадаємо, нещодавно губернатор Хмельниччини висловив здивування, що жителі області нічого не знають про соціальні ініціативи президента Віктора Януковича і погано інформовані про зміни, які вносяться до законодавства.
А «позаштатний юрисконсульт» ПР, народний депутат Володимир Олійник вважає, що у'язнені екс-прем'єр Юлія Тимошенко і колишній міністр Юрій Луценко можуть стати депутатами парламенту, якщо новообраний депутат складе свої повноваження.
"Якщо в той чи інший спосіб звільняється мажоритарний округ, наприклад, депутат складає повноваження, тоді в ньому проводяться нові вибори. Але зробити це можна лише протягом чотирьох років", – заявив Олійник, коментуючи твердження опозиції про існування такого шансу.
Тим часом патріарх Кірілл не зустрічатиметься з президентом Віктором Януковичем під час свого візиту в Україну на святкування 1024-ої річниці хрещення Русі.
Віктор Янукович був у Києві на похоронах Богдана Ступки, однак у той же день його літак вилетів у Крим. Минулого року Янукович також відпочивав у Криму в той час, коли Кірілл проводив служби в українській столиці, але тоді глава РПЦ сам літав до українського президента, відзначає видання.
Проблема полягає не в особистих відносинах церковного лідера з політичним, а у відносинах між Кремлем і Банковою, які зараз перебувають, мабуть, у найнижчій фазі за час президентства Януковича.
А провладна парламентська більшість приховує від представників опозиції, які питання розглядатиме позачергова сесію Верховної Ради.
«У нас дивовижна ситуація: сьогодні фактично вже залишається п'ять днів до цього дня (31 липня може відбутися позачергова сесія ВР – Ред.), і ніхто не знає. Яка сесія? З якими питаннями збирається сесія? На руки нам нічого не дали», – розповів заступник голови фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Соболєв.
На його думку, позачергову сесію збирають лише для відставки голови Верховної ради Володимира Литвина і його заступника Миколи Томенка, а також для того, щоб змінити закон про Регламент Ради, щоб обрати спікером ВР свою людину.
«Томенко першим, Литвин – другим номером призначені на зняття на 31 липня. На мій погляд, мета одна – це змінити керівництво Верховної Ради, друга мета – змінити закон про Регламент», – сказав Соболєв.
«Це ключові питання. А далі – це мішура. Нібито з'явилася за останні два тижні купа законодавчих ініціатив економічного плану. Яких? Чому ми їх досі не бачимо? Чому вони не з'явилися два тижні тому? Питання одне: сесія потрібна для одного – зміни керівництва парламенту, зміни закону про Регламент, а далі буде навішано якийсь там джентльменський набір черговий, під що й збиралася сесія», – сказав Соболєв.
Нагадаємо, раніше голова фракції Партії регіонів у Раді Олександр Єфремов прогнозував позачергову сесію Ради 31 липня. Зі слів Єфремова, на позачерговій сесії розглядатимуть у першу чергу економічні питання.
4 липня голова Ради Володимир Литвин і заступник голови Ради Микола Томенко подали у відставку черезухвалення парламентом закону про мовну політику.
6 липня Рада відмовилась розглядати заяву Литвина про відставку. Тим часом заяву Томенка депутати внесли до порядку денного.