НОВИНИ

Томенко подав у відставку, бо не хоче обслуговувати режим Януковича

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко подав у відставку з посади, яку обіймає. Про це він заявив на брифінгу.

"3 липня 2012 року я написав заяву про звільнення з посади заступника голови Верховної Ради України за власним бажанням", – сказав він.

Томенко пояснив своє рішення тим, що останнім часом Рада перетворилася із представницького органу народу в інститут обслуговування політичного режиму президента Віктора Януковича.

"А вчорашнє, так зване голосування, за законопроект із питань мовної політики, всупереч Конституції й регламенту, поставило останню сумну крапку в історії Верховної Ради 6 скликання", – додав він.

Політик вважає своє подальше перебування в такій президії Ради неможливим і неправильним.

Нагадаємо, Томенко має намір оскаржити в суді використання його картки при голосуванні за прийняття закону "Про основи державної мовної політики".

3 липня Рада прийняла закон про основи державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Читайте також: Закон про мови: регіонали-«безпрєдєльщики» не помічають безпомічних опозиціонерів

На знак протесту проти прийнятого закону фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" і НУ–НС відмовилися від участі в засіданнях Ради до кінця поточної сесії, при цьому 5 депутатів Ради від НУ–НС оголосили голодування.