НОВИНИ

У КВУ порахували, що підкуп виборців коштуватиме "мажоритарнику" трохи більше $1 млн

Голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що для проходження у Верховну Раду за мажоритарним округом за допомогою підкупу виборців вистачить 9 млн гривень. Про це він заявив в інтерв'ю інтернет-виданню «Главком».

«Для впевненої перемоги на окрузі потрібно 40 тис. голосів. Але якщо розраховувати, що 10 тис. і так проголосують, то може вистачити й 30 тис. Зрозуміло, що в селі досить буде 50-100 гривень на людину для купівлі її голосу, а в місті може бути й 300, і 500. Множимо в середньому 300 гривень на 30 тис. - виходить 9 млн гривень або трохи більше 1 млн доларів... приблизно стільки грошей для підкупу виборців має вистачити», - зазначив Черненко.

«Як правило, інтенсивний момент підкупу - це останній місяць, навіть остання пара тижнів безпосередньо перед виборами. Але цю технологію потрібно ще правильно застосувати. До того ж, схема підкупу ламається, коли підкуповує не один кандидат, а вибудовується кілька пірамід. Сам по собі підкуп - не панацея, грамотні технологи подивляться на стартові позиції кандидата, його конкурентів і, виходячи з цього, будуть будувати схему кампанії», - додав він.

За його словами, підкуп виборців не є універсальним способом перемоги на виборах, цю технологію необхідно ще правильно застосувати, і схема підкупу ламається, коли підкуповує не один кандидат, а вибудовується кілька подібних пірамід.

Нагадаємо, раніше глава Комітету виборців Олександр Черненко заявив, що мажоритарка в Україні - це 225 округів, на кожному з них буде по два-три кандидати, готових витратити на кампанію $4-5 млн.

За оцінками політиків та експертів вартість виборчої кампанії у мажоритарному окрузі коливатиметься від $700 тис. до $5 млн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.