Міліція, що нас єднає

ut.net.ua
25 Червня 2010, 00:00

Пошукова система Google на запит «міліціонери вбили затриманого» видає май­­же 50 тис. ін­­тернет-сторінок, якщо запитати «повісився затриманий» –  приблизно 10 тис. посилань, «побили в міліції» –  271 тис. Зазначимо, що йдеться лише про інформацію, яка таки була оприлюднена й розтиражована ЗМІ.

«Я не захищатиму честь мундира!» –  заявив днями міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, щоправда, визнавши – «міліцейський мундир так забруднений, що його час чистити». Визнаючи кричущі не-­­
гаразди в системі МВС, головний міліціонер країни водночас вороже ставиться до громадських ініціатив, які борються з міліцейським свавіллям, намагається їх публічно дискредитувати. «Я вам скажу, що ці акції координує хлопець на прізвисько «Квітень», він є організатором усіх скінхедів, які воювали тут, на стадіонах», –  заявив він журналістам.

Немає сенсу заперечувати панові міністру: за інформацією Тиж­­ня, серед активістів руху проти безчинства правоохоронців цілком можуть бути вихідці з ультранаціолістичного середовища. Так само, як і молоді ультраліві, що б’ються з «наці» в підворіттях. А також офісні клерки чи прості роботяги, яким байдужі якісь ідеологічні розбори, й представники решти прошарків населення. Адже кожен ризикує зіштовхнутися з іншою міліцією, яка насправді не береже, лише виправдовується, мовляв, «затриманий упав й забився головою» чи «сам повісився». Звісно, коли ти не міністр, депутат чи інший господар життя.

На світлині Валентина Аскерова – член ініціативної групи матерів – жертв злочинних дій міліції. Вона тримає фото 24-річного Дмитра Ящука, якого за підозрою в зберіганні наркотиків доправили до Святошинського РУВС Києва, де згодом хлопця знайшли повішеним у кімнаті для затриманих.