"Наразі ми не визнаємо ці договори. Як розвиватимуться події далі, покаже час. Зараз, як і раніше, наполягаємо на збереженні територіальної цілісності України", – сказав Джелял.
Що ж до "обіцянок" президента Росії Володимира Путіна щодо реабілітації кримськотатарського народу, Наріман Джелял зазначив, що подібні месиджі вже лунали від російського керівництва.
Але "це не є підставою для зміни геополітичної позиції. Де б не проживали кримські татари, на підставі міжнародних норм кримські татари мають бути реабілітовані, їхній статус повинен бути офіційно визнаний, права захищені, аж до права на самовизначення", – заявив Джелял.
Водночас він закликав співвітчизників до спокою, бо зараз ще більш небезпечний момент, коли певна частина населення Криму перебуває у стані ейфорії.
"Багато кримських татар, які пережили емоційний шок, повинні бути стриманими і не піддаватися емоціям", – закликав він.
Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.
Про невизнання результатів "референдуму" в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина,Великобританія, Франція та Італія, а також Канада, Японія та Молдова.
Як відомо, 18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів". До цього Путін наказав ратифікувати входження Криму у склад Російської Федерації.
Згодом президенти Ради ЄС Херман Ван Ромпей та Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу виступили із спільною заявою, в якій констатували, що ЄС не визнає анексію Криму до Росії.
Із подібною заявою виступила і Парламентська асамблея Ради Європи.