Лукашенко планує взяти у борг $1 млрд у Росії, $2 млрд – у ЄврАзЕС

26 Квітня 2011, 16:32

Вчора 25 квітня заступники міністрів фінансів Білорусії та Росії обговорювали умови виплати стабілізаційних кредитів Мінськом. За попередніми прогнозами саме на цій зустрічі російська сторона мала представити план реформ, які зобов’язується запровадити Мінськ в замін на кредити.   

«Росія ставить одну вимогу, щоб позика Білорусії була використана для розвитку країни та для зменшення дефіциту платіжного балансу», – сказав посол Росії Алєксандр Суріков, процитований агенцією БелаПАН.

Західні ж спостерігачі припускають, що в обмін на кредити Москва захоче від Мінська стратегічних об’єднань в енергетичній галузі, телекомунікація та галузі машинобудуванні. Уже кілька тижнів росіяни ведуть розмови про перехід керівництва білоруським виробником вантажівок та автобусів МАЗ. Мінськ також зазначив, що хоче продати свою частку оператора мобільного зв’язку, партнером якого є російських МТС.

В п’ятницю 22 квітня віце-прем’єр Білорусії Владімір Семашко взяв участь у переговорах з головою Газпрому Алєксєєм Міллером щодо поставок газу до 2012 року та про діяльність білоруського газового монополіста Бєлтрансгаз. Компанія є також власником трубопроводів до Польщі та Литви. На сьогодні у Росії вже є 50% акцій цієї компанії. Минулорічні спроби перейняти контроль над Бєлтрансгазом не увінчалися успіхом.

Загальну ситуацію погіршують проблеми на валютному ринку, а також від’ємне сальдо торговельного балансу.

«У нас досить велике від’ємне сальдо по міжнародній торгівлі і ця нерівновага стає найбільшою загрозою для Білорусії», – сказав у парламенті президент Аляксандр Лукашенко.

На думку аналітиків Raiffeisen банку кредит, який Мінськ планує отримати від Москви є недостатнім для виведення Білорусії з кризи. Країні потрібно від $ 8 млрд. до $ 11 млрд. для оплати імпорту та для виплати відсотків за попередніми кредитами. Вважають експерти.      

Нагадаємо, через ажіотаж на валютному ринку і страх після терактівбілоруси масово скуповуютьпродукти. Як повідомлялося, Білорусь накрив дефіцит доларів і євро: люди ведуть справжню облогу обмінних пунктів в очікуванні на продавців валюти.