НОВИНИ

Білоруси масово скуповують продукти

Через ажіотаж на валютному ринку і страх після терактів білоруси масово скуповують продукти. Про це в інтерв'ю розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

Протягом останніх півтора місяців дуже ускладнилася ситуація на білоруському валютно-фінансовому ринку, розповідає Безсмертний. Цей фактор, за його словами, посилює страх у білоруському суспільстві.

Незважаючи на те, що за офіційним курсом один долар як і раніше стоїть 3100 білоруських рублів, у сусідній Литві при покупці автомобілів долар міняють по 4700, а окремі банки на торгах вже пропонують за долар 6100 білоруських рублів, повідомляє посол України в Білорусі.

«Зараз у Мінську можна побачити черги біля обмінних пунктів. В Інтернеті з'явилися кадри, коли люди б'ються за долари в обмінниках. Минулого тижня з прилавків окремих супермаркетів зникли цукор, рослинна олія. Це створило ажіотажний попит. Влада намагається наповнити магазини цими товарами. Але у зв'язку з таким курсом і ажіотажем на валютному ринку, люди масово скуповують продукти", - розповідає Безсмертний.

На його думку, це викликано економічною політикою, дефіцитом платіжного балансу, негативним сальдо зовнішньої торгівлі. "Крім того, переговори щодо ввізних мит на автомобілі та нафту, які проводила Білорусь з Росією і Казахстаном в рамках створення Митного союзу, завершилися однозначно не на користь Мінська», - вважає Безсмертний.

За прогнозом посла, «те, що сьогодні відбувається на фінансовому та споживчому ринках, - всього лише початок». Тим не менш, на думку Безсмертного, у Білорусі є багато інструментів, щоб погасити цю кризу, подолати її.

Нагадаємо, 11 квітня увечері в годину пік стався вибух на станції «Жовтнева» мінського метрополітену. За останніми даними, загинули13 людей, постраждали більше 190. Білоруська влада заявила, що затримано 5 осіб, причетних теракту у мінському метро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.