Лідер житомирської опозиції пояснив свою відмову вступити до “Батьківщини”

16 Червня 2013, 18:13

Зубко вказав, що попри рішення не вступати в ряди політсили, залишається "безпартійним депутатом у фракції "Батьківщина" та працює  в опозиції до чинної влади та Партії регіонів"

"Тож вважаю себе повноправним членом опозиції, і несу на собі усі обов’язки та зобов’язання нашої фракції", – заявив народний депутат. 

Він заявив, що "поспішне автоматичне записування усіх у партію "Батьківщина" не залишило часу на консультацію" з виборцями та людьми, яких він привів до "Фронту Змін".

"Особисто я усіляко підтримую об’єднавчі процеси. Буду працювати, як і раніше, на перемогу об’єднаної опозиції, на створення потужної об’єднаної націонал-демократичної політичної сили. Але механічне складання двох партій в одне прокрустове ложе не має сенсу", – написав Зубко.

На його переконання, фракція "Батьківщина" у Верховній Раді є по своїй суті фракцією народного руху "Об’єднана опозиція". "Саме з цією ідеєю широкого народного об’єднання ми йшли на вибори. "Об’єднана опозиція" ставала над партіями, над партійними програмами – і саме цим мала привабити ширші кола виборців. Ми хотіли вийти за межі партійних прихильників, і здобути симпатії тих українців, яким байдужі партійні кольори, яким потрібні зміни, зрушення в країні», – заявив народний депутат, додавши, що  "усі хто стали народними депутатами в рамках "Об’єднаної опозиції", відповідальні за те, щоб не відбулась підміна понять".

"Намагатись загнати підтримку та симпатії наших співгромадян у партійні рамки – це нечесно щодо виборців, які за нас голосували", – додав Зубко.

"Запресовування усієї опозиції в рамки однієї політсили виглядає як спосіб монополізації права на керування національно-демократичним рухом. Це природно, але кардинально звужує базу нашої підтримки. Нам потрібно навпаки створювати широкий форум демократичних партій та громадян, що розширить межі опозиційного руху, залучати до нього моральних та суспільних авторитетів без партійних квитків", – підсумував депутат, висловивши упевненість, що  "лише таким широким об’єднанням на кшталт народного руху чи фронту, куди увійдуть національно-демократичні партії та громадські організації, опозиція зможе здобути масову підтримку".

Нагадаємо, 14 червня з’їзд "Фронту Змін" ухвалив рішення про ліквідацію та  об’єднання з ВО "Батьківщина" . Як повідомляли джерела Тиждень.ua, не всі обласні та партійні організації підтримали таке рішення. Проти виступили, зокрема, Житомирська та Дніпропетровська.

15 червня  на урочистому з'їзді опозиції ВО "Батьківщина" шляхом голосування ухвалили ідеологічний маніфест і резолюцію партії.