Лавров вимагає від України не застосовувати силу до сепаратистів та російських диверсантів

16 Квітня 2014, 12:35

"Ця зустріч (у Женеві 17 квітня – ред.) поки що залишається на порядку денному. Дуже сподіваємося, що зусилля, що робляться зараз, у тому числі російським керівництвом, дадуть ефект, і будь-яке застосування сили відносно протестувальників буде припинено", – сказав Лавров.

За його словами, Росія домагатиметься, щоб українська влада «шанобливо поставилася до вимог жителів південного сходу України» і не застосовувала армію проти сепаратистів та російських окупантів, які особливо протягом останніх кількох днів вдалися до активних дій. Лавров також вважає, що припинення проявів сепаратизму «заборонене українським законодавством».

"Ми домагатимемося заспокоєння ситуації, домагатимемося, щоб київські керівники шанобливо поставилися до думки і вимог жителів південного сходу, громадян України, які живуть на південному сході, негайно вступили у переговорний процес, щоб розрядити обстановку, а не намагатися нагнітати її за рахунок використання силових відомств і тим більше армії, що прямо заборонено українським законодавством", – зазначив Лавров.

Як повідомлялось, 15 квітня перший віце-прем'єр України Віталій Ярема повідомив, що у містах Слов'янськ та Краматорськ українські силовики ідентифікували "зелених чоловічків" як військовослужбовців 45-го гвардійського полку повітряно-десантних військ РФ "Куп'янка-1", який дислокується поблизу Москви.

До цього Служба безпеки України встановила ватажка російської диверсійної групи, яка "тероризує місцеве населення, захоплює адміністративні будівлі, дестабілізує суспільно-політичну ситуацію у східних областях України". Ним виявився громадянин РФ, офіцер спецназу ГРУ Генштабу збройних сил Російської Федерації Ігор Стрєлков.

Також  СБУ надала докази військової агресії Росії на Сході України, оприлюднивши аудіо переговорів сепаратистів і диверсантів.

Нагадаємо, 11 грудня 1994 року Російська Федерація почала контртерористичну операцію у Чеченській Республіці із залученням 22 тисяч військовослужбовців і сотень одиниць броньованої техніки. У 2003 році у Чеченській Республіці відбувся референдум, після якого було оголошено, що 95% чеченців хочуть залишитися у складі Росії.