НОВИНИ

СБУ: диверсантами на сході України керує офіцер спецназу ГРУ РФ Ігорь Стрєлков

Служба безпеки України встановила особу керівника російської диверсійної групи, яка тероризує місцеве населення, захоплює адміністративні будівлі, дестабілізує суспільно-політичну ситуацію у Східних областях України. Поо це повідомляє прес-служба СБУ

Ним виявився громадянин РФ, офіцер спецназу ГРУ Генштабу збройних сил Російської Федерації Ігор Стрєлков.

Саме його голос на записі телефонної розмови з  московським куратором, оприлюдненому в ЗМІ 14 квітня ц.р., де він звітує про терор у Слов’янську та розстріл автомобіля з українськими правоохоронцями.

"Під час оперативно-слідчих дій, затримані раніше співробітниками СБУ диверсанти упізнали Стрєлкова як людину, що їх вербувала і ставила завдання щодо захоплення адмінбудівель у Харкові", - повідомляють у СБУ.

Встановлено, що на початку березня 2014 р. він прибув на територію АР Крим та  координував захоплення російськими військовослужбовцями і представниками спецслужб РФ військових частин ЗС України, місцевих органів влади та управління Автономії, викрадення військовослужбовців, активістів громадських організацій та інших громадян України й іноземців, які перебували у Криму.

"Крім цього, Стрєлков вербує громадян України для подальшого їх використання в організації та проведенні підривних акцій на території нашої держави. Диверсант особисто давав вказівку громадянам України «К» та «В» захопити та утримувати будівлю Харківської облдержадміністрації, військові частини та підрозділи правоохоронних органів з метою заволодіння зброєю в Луганській області", - йдеться у повідомленні.

15 квітня СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом  організації Стрєлковим умисного вбивства та вчинення дій на шкоду суверенітету, територіальній  цілісності та недоторканності України,  проведенні  диверсійно-підривної діяльності, а також організації масових заворушень на території східних регіонів України.

Нагадаємо, 14 квітня СБУ оприлюднила аудіо перемовин членів диверсійної групи, що свідчать про масштабну військову агресію Російської Федерації на Сході України, яка здійснюється силами розвідувально-диверсійних груп ГРУ генштабу збройних сил РФ.