Комітет Ради визнав законним подання на Вілкула

8 Жовтня 2018, 17:59

Комітет Верховної Ради з питань регламенту направив до парламенту подання щодо зняття недоторканості з народного депутата від фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула. Про це в понеділок, 8 жовтня, заявив голова комітету з питань регламенту та організації Верховної Ради Павло Пинзеник.

 

Пинзеник зазначив, що у висновку, який комітетом буде направлено на розгляд Верховної Ради України, буде зазначено, що внесене раніше генеральним прокурором України подання на Вілкула є законним.

 

"Він (генпрокурор – Ред.) мав право на внесення цього подання. Але в висновку ми детально опишемо весь хід обговорення. Також – застереження, які мали місце щодо якості цього подання", – заявив Пинзеник.

 

Він також додав, що члени комітету взяли до уваги, що буде проведена перевірка питання щодо статусу земель.

 

"Що стосується іншого епізоду, то буде проведена перевірка щодо того, чи озвучені докази не базуються на свідченнях, отриманих у незаконний спосіб… Запропонуємо Верховній раді конкретний висновок", – додав Пинзеник.

 

Як повідомлялося, 8 жовтня регламентний комітет Верховної Ради затвердив висновки щодо подання генерального прокурора України про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата з фракції "Опозиційний блок" Дмитра Колєснікова.

 

Нагадаємо, 15 травня Луценко підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від "Опозиційного блоку" Сергія Дунаєва. 18 травня генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від депутатської групи "Воля народу" Олександра Пономарьова.

 

25 травня Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова

 

Однак 7 червня Регламентний комітет парламенту не підтримав подання генерального прокурора щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Олександра Пономарьова, а згодом й інших зазначених нардепів. 

 

18 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав подання на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва та Дмитра Колєснікова.

 

Однак 4 жовтня Верховна Рада не погодилася на зняття недоторканності з народного депутата від "Опозиційного блоку" Сергія Дунаєва.