Керівництво Панами закликало не робити з їхньої країни «цапа-відбувайла» через офшорний скандал

6 Квітня 2016, 09:49

Міністр при канцелярії президента Панами Альваро Алеман заявив, що країна готова приймати відповідні заходи проти держав, які вирішать реагувати на публікацію «панамських документів» різними обмежувальними заходами. Про це заявив він журналістам на прес-конференції у вівторок, 5 квітня.

«Ми не дозволимо використовувати Панаму в якості цапа-відбувайла», – сказав він.

Читайте також: У Білому домі відреагували на "офшорний скандал" і причетність Порошенка

За повідомленням агентства ЕFЕ, Алеман підкреслив, що не допустить, щоб публікація використовувалася для нападок на адресу фінансового сектора країни, незважаючи на недавні реформи нинішньої адміністрації, зокрема, в рамках боротьби з відмиванням капіталів.

Відповідаючи на питання про можливість прийняття відповідних дій щодо Франції, Алеман нагадав про можливість прийняття відповідних заходів щодо країн, які включають Панаму в списки країн-офшорів.

Раніше у вівторок міністр економіки Франції Мішель Сапен заявив, що його країна повернула Панаму в список «податкових гаваней».

За словами Алемана, в Панамі ознайомляться з рішенням Франції, проте про готовність прийняти у відповідь заходи поки не повідомляється. Алеман також підкреслив, що «кожна держава має стежити за тим, як компанії і громадяни країни виконують закони і нормативні акти».

Як відомо, йдеться про розслідування у рамках проекту Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та Центру з досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Уряд Панами заявив про готовність сприяти у перевірці документів, які стосуються офшорних фірм. Панамська компанія Mossack Fonseca, чиї документи опублікували журналісти, назвала публікацію злочином.

У розслідуванні з-поміж іншого йдеться про те, що президент України Петро Порошенко в декларації про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік не вказав інформацію про створення компанії на Британських Віргінських Островах. 

За словами авторів розслідування, над проектом працювало 76 журналістів, які обробили 11 млн документів і виявили велику кількість державних діячів, які тримають свої гроші на офшорних рахунках. Серед них також колишні та нинішні голови низки держав.