Європарламентар: Україні потрібен новий план Маршалла

27 Січня 2014, 19:36

На думку Павла Коваля, основною українською проблемою є структура економіки, відсутність середнього класу і широкий вплив олігархів. «Економічні ресурси закінчуються, без модернізації кожен втрачатиме. Українські політики самі мають вирішити, як вони хочуть вийти з цього глухого кута. Від Заходу вони повинні почути про три речі: основою змін є реформи, а не кадрові зміни; Угоду про асоціацію з ЄС може бути не підписано в найближчі місяці, принаймні, до виборів ; і що є новий план для України, який буде створено за умови бажання змін», – вважає депутат. На його думку, започаткувати цю ініціативу має Польща, а першим кроком до цього має бути міжнародна конференція за участю ЄС і США

 «Звучить дивно, коли люди помирають, а ЄС обмежує свої дії загальними закликами до української влади не вдаватися до насильства і неодноразовими заявами про те, що Угода про асоціацію все ще на столі. Москва повинна отримаєте повідомлення, що вона ризикує подальшим співробітництвом з ЄС на попередніх умовах», – вважає Коваль.

«Україна потребує нового плану Маршалла. Відповідно до суспільства і основних політичних сил його суть має бути в тому, щоб обміняти допомогу на демократизацію. Магнати повинні прийняти "нульовий варіант" в обмін на згоду цілковитої зміни правил гри та ліквідації олігархічних структур.

 держави», – вважає Коваль і додає, що саме новий план Маршалла може бути конкретною пропозицією та історичною можливістю для розвитку країни.

На його думку, такий план має два основні стовпи – економічний та соціальний. На економічні рівні план має полягати у відновленні газотранспортної системи та модернізації підприємств. На соціальному рівні у Плану Маршалла має бути два ключові питання: скасування віз та започаткування нової освітньої організації – Університету Східного партнерства.

 «На організаційному рівні, реалізація такого плану має спиратися на доповнення до Угоди про асоціацію. Тільки якщо план буде зреалізований, угода матиме сенс за допомогою коштів МВФ і додаткового вкладу Сполучених Штатів та інших країн, які хочуть змінити Україну на основі принципу «модернізація за ради демократії», – наголошує Коваль.