НОВИНИ

Янукович пропонував Росії контроль над ГТС на "братерських" умовах

Україна пропонувала Росії створити консорціум з управління українською газотранспортною системою (ГТС) на "паритетних" умовах, але не отримала від РФ сигналу про готовність на таку модель. Про це заявив віце-прем'єр Юрій Бойко в ефірі телеканалу " 1 +1 " увечері 22 грудня.

"Була принципова позиція нашого президента, нашої країни, що ми готові на будь-яку модель співпраці, але паритетно на братерських засадах. 50 на 50. Консорціум 50 /50. ГТС - 50/50. Тільки паритетна модель. На жаль, ми не отримали зі боку російських колег сигнал, що вони готові на таку модель. Тому так важко йшли переговори " , - заявив Бойко.

При цьому він зазначив, що переговори з Росією щодо газової теми тривали давно, але безрезультатно. І тільки на завдяки "принциповому рішенню в домовленостях двох президентів" було зафіксовано , що "треба рухатися назустріч один одному".

Бойко також фактично зізнався, що Росія пішла на такі поступки через політичні події в Україні впродовж останнього місяця. "Підштовхнули до цього і політичні події, звичайно. Прискорили " , - сказав Бойко.

Зокрема, уточнив він, саме протягом останнього місяця була виконана "технічна" робота за домовленостями Путіна-Януковича.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін 19 грудня дав зрозуміти, що Росія зацікавлена у "спільному використанні" ГТС України.

Раніше російське державне агентство ИТАР -ТАСС повідомило з посиланням на обізнане джерело, що умовою знижки на газ для України були гарантії відновлення переговорів щодо входження Газпрому до складу власників української ГТС. Переговори мають розпочатися в 2014 році. Обговорення можливості продажу Газпрому частки в ГТС України буде проходити в двосторонньому форматі.

Як відомо, Україна раніше заявляла про необхідність формування тристороннього консорціуму з управління газотранспортною системою - за участю як Євросоюзу, так і Россі.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький на брифінгу 18 грудня заявив, що переговори з Росією щодо газотранспортного консорціуму продовжаться "наступного року" . При цьому глава Газпрому Олексій Міллер раніше підкреслював, що "питання тристороннього консорціуму вже давно не є предметом переговорів між Газпромом і Нафтогаз України".