Головне за вихідні. ДТП з українськими дітьми в Білорусі, викрадення українських рибалок та “Північний потік-2”

14 Травня 2018, 08:55

 

ДТП з українськими дітьми в Білорусі

 

В неділю, 13 травня, у Білорусі у Кам'янецькому районі діти з української футбольної команди потрапили в ДТП, внаслідок чого одна дитина загинула та ще шестеро отримали важкі травми. Про це повідомило в неділю Міністерство охорони здоров'я Білорусі.

 

Міністр охорони здоров'я Білорусі Валерій Малашко взяв ситуацію під особистий контроль.

 

"Кращі лікарі Білорусі та всі необхідні матеріально-технічні ресурси задіяні для надання допомоги постраждалим в аварії дітям. Частину постраждалих дітей планують перевести до Брестської обласної лікарні. " – нагалосив він.

 

У свою чергу начальник управління Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кириличпідтвердив, що в ДТП у Білорусі загинув один громадянин України і шестеро постраждали. Двоє з них перебувають у важкому стані.

 

"Група дітей поверталася з Польщі через Білорусь до Сумської області", – повідомив Кирилич.

 

Консул України в Бресті зранку виїхав на місце і відвідав потерпілих у лікарні.

 

"Спільно з органами місцевої влади вживаються першочергові заходи з надання допомоги потерпілим", – підкреслив представник МЗС.

 

У свою чергу президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України вжити відповідних заходів з надання допомоги потерпілим у смертельній дорожньо-транспортній пригоді з українськими дітьми в Білорусі. 

 

"На доручення президента України МЗС вживає комплекс заходів з надання допомоги потерпілим у ДТП у Білорусі українцям. Залучено найкращих білоруських фахівців для надання допомоги постраждалим", – поінформував представник.

 

"Щирі співчуття юним футболістам української збірної та їхнім родинам, які постраждали внаслідок ДТП в Білорусі", – зазначив Порошенко.

 

"Північний потік- 2". Позиція США та суд у Фінляндії

 

 

В неділю, 13 травня, посол США у Німеччині Річард Гренелл застеріг від посилення "російського впливу" на ФРН та Європу через будівництво газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

За словами посла, США тісно співпрацюють з європейцями та висловлюють стурбованість через будівництво газопроводу. Так як нинішню стратегію газопроводу не можна назвати інакше як "дуже проблематичну".

 

Окрім цього, єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер також критикує проект "Північного потоку-2". Вона заявила, що газопровід "не у європейських інтересах". 

 

"Ми маємо спільну стратегію – отримувати нашу енергію з різних джерел і робити нас не настільки сильно залежними від Росії. Будівництво газопроводу не в інтересах ЄС і через питання клімату, і через безпеки", – підкреслила Вестагер.

 

Окрім цього, у Фінляндії фонд "ClientEarth Юристи для Планети" подав до Адміністративного суду у місті Вааса скаргу щодо згоди уряду країни на будівництво газопроводу "Північний потік-2".

 

Варто зазначити, що скарга стосується відрізку у фінській економічній зоні протяжністю у 380 кілометрів.

 

За словами голови фонду Марціна Сточкєвича, будівництво "Північний потік-2" ставить під загрозу енергетичну безпеку Європейського Союзу та ще більше узалежнює ЄС від постачання енергосировини з недемократичних країн.

 

У Фонді наголосили, що аналіз документів, поданих інвестором, демонструє, що вплив цієї інвестиції на довкілля погано досліджено.

 

Ядерна угода. Санкції проти ЄС через співпрацю з Іраном

 

 

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон наголосив, що США не виключають введення санкцій щодо компаній з Європейського союзу, які після виходу Вашингтона з угоди по атому продовжать співпрацювати і вести бізнес з іранськими структурами.

 

"Це введення санкцій можливо, але все залежить від дій інших урядів. Інтерес європейців у тому, щоб погодитися зі США в позиції щодо Ірану.", – підкреслив радник.

 

Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що скептично оцінює варіанти захисту німецьких компаній від американських санкцій проти Ірану після виходу США з ядерної угоди. 

За словами Мааса, він не бачить якось простого рішення, здатного захистити німецькі компанії від усіх ризиків американських санкцій

 

Окрім цього, президент Ірану Хасан Рухані заявив, що Сполучені Штати Америки ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.

 

"Рішення президента США Дональда Трампа вийти з ядерної угоди з Іраном означає, що Вашингтон зневажає міжнародні угоди, принципи політики, норми дипломатії і моралі", – наголосив президент.

 

Також Рухані додав що у разі дотримання умов ядерної угоди рештою держав, Іран буде слідуватиме їй, незважаючи на волю США.

 

Як повідомлялося,  17 жовтня президент США Дональд Трамп заявив про можливість повного виходу Сполучених Штатів із ядерної угоди з Іраном. 

 

Викрадення українських рибалок прикордонниками РФ

 

В акваторії Азовського моря 10 травня зникли двоє рибалок з Бердянська, а пізніше дружині одного із зниклих подзвонили з  прикордонної служби РФ і повідомили щодо затримання її чоловіка і його товариша. 

 

За даними ДСНС, 51- річний та 21-річний чоловіки, мешканці міста Бердянськ 10 травня на човні "Амур" вийшли в море з території бази відпочинку "Іскра" Бердянської коси та досі не повернулисьщо, а 11 травня о 18:26 до чергової частини Бердянського відділу Нацполіціі зателефонувала дружина одного з двох рибалок. Вона розповіла правоохоронцям, що отримала дзвінок від прикордонної служби Росії про затримання її чоловіка і його товариша, і що зараз вони знаходяться в мросійському місті Єйськ Краснодарського краю. 

 

Міністерство закордонних справ України направило до Росії ноту у зв’язку з затриманням українського риболовецького судна біля берегів Криму і вимагає негайно звільнити судно та екіпаж.

 

За словами речника МЗС Мар'яни Беци, Україна розцінює затримання судна як узурпацію.

 

У свою чергу, російські прикордонники заявили, що затримали в Азовському морі судно з двома рибалками без документів і доставили їх до порту Єйська.

 

"У четвер, 10 травня, співробітниками прикордонного управління ФСБ Росії по Краснодарському краю в акваторії Азовського моря виявлено маломірне судно, на борту якого перебувало двоє рибалок, які здійснили незаконний видобуток водних біологічних ресурсів, в тому числі двох особин червонокнижного осетра російського", – заявивспівробітник прес-служби.

 

Він також додав, що маломірне судно підозрюється в браконьєрстві доставлені до порту Єйська.

 

"У зв'язку з відсутністю у затриманих документів, що засвідчують особу, а також дають право на рибальство, вони разом із судном доставлені до порту Єйська для встановлення особи і прийняття процесуального рішення", – сказав співрозмовник.