НОВИНИ

У США можуть ввести санкції проти компаній ЄС через співпрацю з Іраном

Окрім цього, Болтона заявив, що інтерес європейців у тому, щоб погодитися зі США в позиції щодо Ірану.

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон наголосив, що США не виключають введення санкцій щодо компаній з Європейського союзу, які після виходу Вашингтона з угоди по атому продовжать співпрацювати і вести бізнес з іранськими структурами. Про це повідомляє CNN.

 

"Це введення санкцій можливо, але все залежить від дій інших урядів", - підкреслив радник.

 

Окрім цього, Болтона заявив, що інтерес європейців у тому, щоб погодитися зі США в позиції щодо Ірану.

 

"Сподіваюся, європейці зрозуміють, що в кінцевому підсумку їх інтерес у тому, щоб погодитися з нами в позиції щодо Ірану" - додав радник голови США.

 

Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що скептично оцінює варіанти захисту німецьких компаній від американських санкцій проти Ірану після виходу США з ядерної угоди. 

 

За словами Мааса, він не бачить якось простого рішення, здатного захистити німецькі компанії від усіх ризиків американських санкцій

 

Варто зазначити, що 11 травня міністр економіки та енергетики Німеччини Петер Альтмайєр заявив, що Берлін готовий надати допомогу своїм компаніям вести бізнес в Ірані на тлі виходу Сполучених Штатів Америки з ядерної угоди і загрози санкцій проти іноземних компаній за зв'язки з Тегераном.  Зокрема, німецький очільник запропонував компаніям юридичні консультації. Наголошується, що в Ірані працюють близько 120 німецьких компаній, включаючи Siemens. а також близько 10 тисяч німецьких фірм торгують з Тегераном.

 

Також міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що Париж вважає неприйнятним введення Сполученими Штатами Америки санкцій проти Ірану.  За його словами, Євросоюз не повинен платити за вихід США з угоди.

 

10 травня США розширили персональні санкції проти Ірану, зокрема до санкційного списку внесено шість представників Корпусу вартових Ісламської революції, а також три компанії, що мають відношення до цієї військової організації. Зазначається, що Корпус вартових існує паралельно зі Збройними силами Ірану. Функції та їх відповідальність стосовно інших видів збройних сил регулюється окремим законом. Корпус має у своїх лавах приблизно 125 тисяч особового складу, сухопутні, повітряні, та морські сили.