Експерт: заява опозиції про відкликання голосів за закон до виборів розрахована на міжнародну спільноту

12 Квітня 2012, 16:43

За словами експерта, головна інтрига виборів полягає не в тому, хто переможе, а в тому, чи відбудуться вони справедливо. Саме це є дуже важливим питанням для міжнародної спільноти. В той же час він сумнівається, що заява про відкликання голосів «зачепить» виборців.

«Не думаю, що заява викличе великий резонанс у суспільстві узагалі. Вона орієнтована на специфічну аудиторію, на міжнародну спільноту, на експертів, а не на виборців. Вона не юридична, а політична. Мета заяви – привернути увагу до проблеми підрахунку голосів», – заявив Таран.

На думку політолога, сама по собі заява про відкликання голосів за закон про вибори нічого не вирішує, однак для опозиції було конче необхідно її зробити. «Ефективна опозиція – це та, яка може робити заяви, організовувати акції і пропонувати альтернативні шляхи для розвитку України. Важливо те, що опозиція розуміє, що вибори будуть нечесними і несправедливими», – сказав він.

В той же час експерт визнав, що опоненти влади зробили помилку, підтримавши нинішню редакцію Закону про вибори, яку вони ухвалили восени минулого року. Оскільки, на його думку, цей закон створює умови для фальсифікацій. Тепер цю помилку потрібно виправляти.

«Цей крок (відкликати підписи – ред.) правильний, хоч і запізнілий. Не слід перебільшувати значення і вплив заяви. Набагато більша інтрига – це висунення кандидатів від опозиції у мажоритарних округах», – додав він.

Нагадаємо, Конституційний Суд 10 квітня оприлюднив прийняте 5 квітня рішення за поданням 51 депутата Ради, фактично заборонивши кандидатам в депутати балотуватися одночасно від мажоритарного округу й за партійним списком.

Як відомо, 17 листопада Верховна Рада ухвалила закон про вибори народних депутатів. Відповідно до закону, вибори мають проводитися за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою. Закон встановлює 5% виборчий бар`єр і заборону на участь у виборах блоків партій.

Зокрема, "за" проголосувало 187 депутатів від Партії регіонів, 62 – БЮТБ, 36 – НУНС, 24 – Компартії, 19 – Реформи заради майбутнього, 20 – Народної партії, 18 – позафракційних.